• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-994-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی اردبیل خبر داد:

جذب 97 میلیارد تومان تومان سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌هامدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: 97 میلیارد تومان تعهد امسال ما در جذب سرمایه‌گذاران در بخش زیرساخت‌های گردشگری است که حاصل آن ایجاد فرصت اشتغال به تعداد 781 نفر پیش‌بینی شده است.

کریم حاجی‌زاده در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، با اشاره به  2500 میلیارد تومان ارزش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری اردبیل گفت: در حال حاضر بخش خصوصی در حوزه گردشگری در استان اردبیل این میزان سرمایه‌گذاری را انجام داده و برنامه عملیات اجرایی دارد. 

وی خاطرنشان کرد: ما در این حوزه متولی تامین زیرساخت‌ها هستیم و اشتغال واقعی را بخش خصوصی به وجود می‌آورد که آنها نیز با الویت اشتغال بومی سعی در ایجاد فرصت‌های جدید کار دارند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به اقدام مطلوب سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری در جذب افراد بیکار بومی اشاره کرد و افزود: از پل معلق مشگین‌شهر گرفته تا پروژه احداث آبدرمانی در مسیرهای گردشگری مشگین‌شهر و سرعین سعی بر این است تا در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بتوان در این بخش موفق عمل کرد.

حاجی‌زاده رتبه اول اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل را در جشنواره شهید رجایی یادآور شد و بیان کرد: مجموع پروژه‌های در حال اجرای بخش خصوصی در استان اردبیل در حوزه گردشگری که مراحل عملیات آنها در حال انجام است 2 هزار و 500 میلیارد دلار تعیین شده که 10 پروژه را سال گذشته به بهره‌برداری رساندیم و امسال نیز 10 پروژه دیگر با اشتغال پایدار در این بخش به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: ما در میراث فرهنگی فراتر از تعهداتمان به برنامه‌ها و هدفگذاری‌ها عمل کردیم و با توجه به تامین زیرساخت‌ها به راحتی می‌توانیم در بخش گردشگری آرام آرام با جذب سرمایه‌گذاران و به نتیجه رسیدن پروژه‌های آنها به شکل پایدار زمینه اشتغال و تولید ثروت را برای هموطنانمان فراهم آوریم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ماموریت سازمان میراث فرهنگی را در یک ترکیب گسترده اداری وسیع و دامنه‌دار خواند و اضافه کرد: با توجه به وسعت ماموریت این اداره کل و شرایط نامناسب مالی دولت اولویت را به جذب سرمایه‌گذاران در اجرای پروژه‌های متعدد قرار دادیم و از همین روی ما در اجرای پروژه‌ها با بیشترین چالش‌ها به ویژه در بخش صیانت از آثار تاریخی و فرهنگی روبرو هستیم.

حاجی‌زاده با یادآوری اینکه به دلیل شرایط اقلیمی و آب و هوایی و اختلاف دمای روزانه و فصول مختلف ما با فرسایش و از بین رفتن آثار تاریخی روبرو هستیم خاطرنشان کرد: ما به جد نیازمند اعتبارات کافی هستیم تا در حفاظت و صیانت از این آثار بتوانیم عملکرد شایسته‌ای داشته باشیم.

عضو شورای اداری استان اردبیل به ثبت آثار تاریخی متعدد این استان در فهرست ملی و ضرورت ثبت آثار شناسایی شده و جدید اشاره کرد و گفت: ما با کمبود اعتبار در بخش حفاظت، نگهداری و مرمت آثار تاریخی روبرو هستیم که امیدواریم با تامین اعتبار مورد نیاز این کار مورد توجه قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: