• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-793-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

افزایش اعتیارات دانشگاه محقق اردبیلی در بین دانشگاه‌های کشور/ تجلیل از اولین‌های دانشگاه همزمان با دهه فجر


  
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانشگاه محقق اردبیلی بیشترین افزایش اعتبارات را در بین دانشگاه‌های 9 گانه شمال غرب کشور نسبت به سالهای گذشته داشته است. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اردبیل، گودرز صادقی در نشست خبری خود با خبرنگاران بابیان دانشگاه محقق جزء کم حاشیه‌ترین مجموعه‌های دولتی در استان اردبیل به شمار می رود، خاطرنشان کرد: ما به دنبال جذب دانشجویان نخبه در دانشگاه بوده و از آنها حمایت می کنیم بطوریکه دانشگاه محقق اردبیلی پذیرای تمامی دانشجویان ایرانی هست که خارج از کشور تحصیل می کنند. 

 رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به وضعیت این دانشگاه در خصوص جذب هیئت علمی اشاره کرد و گفت: در سال 92 حدود 257 نفر عضو هیات علمی این دانشگاه بودند بطوریکه در سالجاری این تعداد به حدود 373 نفر افزایش یافته و شاهد رشد 46 درصدی هستیم. 
  
وی با بیان اینکه  تعداد استاد به دانشجو در دانشگاه محقق اردبیلی یک به 24 است، خاطرنشا کرد: این تعداد در دانشگاه محقق اردبیلی یک به 18 است در حالیکه در هیچ یک از دانشگاه های کشور این تعداد محقق نشده است. 

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به مقالات تولید شده در دانشگاه گفت:  در سال ۹۲ تعداد مقالات علمی دانشگاه که با پژوهشگران خارجی  به چاپ رسیده ۱۶ مورد بود که این تعداد در سال ۹۵ به 30 مورد رسیده است. 

به گفته صادقی هم اکنون بیش از ۳۰ نفر استاد تمام در رشته‌های مختلف در سطح دانشگاه در حال فعالیت هستند و در چند سال گذشته هر سال یک نفر از اساتید ما جزء اساتید یک درصد برتر دانشگاه‌های جهان می شود. 

وی با اشاره به اهمیت بودجه طرح‌های پژوهشی افزود: در ۸ ماهه نخست سال ۹۶ بیش از یک میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان صرف طرح‌های پژوهشی شده است که این میزان درسال‌های قبل از آن به کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسید. 
  
صادقی اضافه کرد: ۳۷ طرح پژوهشی در سال ۹۲ در دانشگاه انجام شده است که این میزان در سال ۹۵ با همت اساتید و  پژوهشگران دانشگاه به بیش از ۱۴۰ مورد رسیده است. 

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی بیان کرد: در سال 92 تعداد اعضای هیات علمی با مرتبه علمی استاد تمام 3 نفر بود اما هم اکنون بیش از 30 نفر استاد تمام داریم. 
وی اضافه کرد: در سالجاری برای اولین بار، دانشگاه محقق اردبیلی در جمع دانشگاه های ایرانی مولد یک درصد مقالات برتر دنیا قرار گرفت. 

صادقی با اشاره به تعداد مقالات چاپ شده مشترک با پژوهشگران خارجی گفت: در سال 92 تعداد 16 مقاله مشترک با پژوهشگران خارجی توسط اساتید این دانشگاه منتشر شده بود که این تعداد در سال 95 به 30 مقاله افزایش یافته است. 

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در سال 92 مجموعه اعتبارات طرح های پژوهشی برون سازمانی دانشگاه 84 میلیون تومان بود که این مبلغ در 8 ماهه امسال به یک میلیارد و 884 میلیون تومان افزایش یافته است. 

صادقی با بیان اینکه دانشگاه آزمایشگاه مرکزی نداشت که با حدود 2 میلیارد تومان این آزمایشگاه را راه اندازی کردیم که علاوه بر دانشگاه به سایر مراکز و دستگاه ها هم خدمات ارائه می دهد، یادآور شد:.17 عنوان کتاب در سال 92 در دانشگاه محقق اردبیلی تالیف یا ترجمه شده بود که این تعداد در سال 95 به 69 عنوان افزایش یافته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: