• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2191-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

استاندار اردبیل:

راه‌آهن از صندوق ملی اعتبار ارزی می‌گیرد/20 هزار فرصت شغلی را با کار جهادی محقق می‌کنیم


استاندار اردبیل گفت: با پیگیری‌هایی که در حال انجام است تلاش می‌کنیم تا برای پروژه راه‌آهن اردبیل از محل صندوق توسعه ملی اعتبار ارزی بگیریم
.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، اکبر بهنامجو با حضور در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل و در دیدار رئیس و معاونین این سازمان اظهار کرد: ما سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را به عنوان محور برنامه‌ریزی و تامین منابع می‌دانیم و به مانند دوره گذشته مسئولیتم در این استان این بار نیز تلاش می‌کنیم تا یک تعامل و همکاری خوبی را با مدیران، معاونین و کارشناسان این سازمان به نفع توسعه استان اردبیل داشته باشیم.

وی یکی از عناصر اصلی در پیشرفت و توسعه راتقویت مبانی وحدت در روند مطلوب کارها خواند و خاطرنشان کرد: همانطوری که در پیروزی انقلاب اسلامی و حاکمیت 40 ساله مردم در این سرزمین با وحدت و همدلی کارها را به پیش بردیم همچنان نیازمند این وحدت و همگرایی هستیم و در کنار آن به کارهای ابتکاری، خلاقانه و نوین نیز نیازمندیم.

استاندار اردبیل با بیان اینکه با بودجه‌های اندک استانی و حتی ملی و کارهای عادی و روزمره نمی‌توانیم به اهداف توسعه‌ای مطلوب دست یابیم، بیان کرد: باید با یک کار خارق‌العاده، نو و تلاشی شبانه‌‌روزی با استفاده از نظرات کارشناسی کار را به سمتی پیش ببریم تا منطبق بر انتظارات مردم حرکت‌های موثری را با برنامه‌ریزی و استفاده از نظرات کارشناسان به انجام برسانیم.

بهنامجو جنس کار را در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در بخش عملیاتی و اجرایی متفاوت از نهادهای دیگر خواند و گفت: بر این باوریم در این سازمان با بها دادن به کارهای ابداعی و نوآورانه می‌توان از حق و حقوق استان در پیگیری مطالبات مردم اقدامی جدی و اساسی را انجام داد.

رئیس شورای اداری استان اردبیل ضرورت تقویت ارتباط با مردم، توجه به کارکنان، جذب به موقع اعتبارات و هزینه‌کردهای درست و دقیق را یادآور شد و بیان کرد: یکی از پیگیری‌های اساسی ما توسعه بزرگراه‌های استان است که از سال 77 تاکنون 134 کیلومتر بزرگراه در این استان احداث شده در حالی که اردبیل محور توسعه کشاورزی و گردشگری است و باید بیش از این زیرساختی نظیر راه و راه‌آهن در آن اجرایی و عملیاتی شود که با هدفگذاری جدید سعی‌مان بر این است تا 200 کیلومتر بزرگراه در چهار سال آینده احداث کنیم.

بهنامجو با بیان اینکه بهتر از دوره‌های گذشته می‌توانیم با ابتکار عمل کارهای موثری را در مسیر توسعه استان انجام دهیم، گفت: با هدف ایجاد فرصت‌های اشتغال ما از معاون امور اقتصادی خواسته‌‌ایم تا با همکاری اتاق بازرگانی نسبت به تدوین سند توسعه صادرات استان و تقویت تولید با رویکرد صادرات‌محوری برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دهیم.

وی ادامه داد: به هیچ وجه وضع تولید در استان اردبیل خراب نیست بلکه ما باید تولیدکنندگان را حمایت کنیم تا در یک برنامه سالانه بتوانیم برای 20 هزار نفر اشتغال ایجاد کنیم که این هدفگذاری دست یافتنی است.

استاندار اردبیل افزود: هم در ایجاد اشتغال و هم تکمیل راه‌اهن اردبیل در سه سال آینده قول‌هایی داده‌ایم که به رغم سخت بودن کار ولی امیدوار به تحقق آن هستیم.

بهنامجو توجه ویژه به حوزه اجتماعی و حل مشکلات و آسیب‌های متعدد را یادآور شد و گفت: ما معاون سیاسی و امنیتی‌مان را مامور کردیم تا در ارتقای شاخص‌های اجتماعی تلاشی جدی‌تر و بیشتری را از خود نشان دهند تا دغدغه ما از بابت آسیب‌هایی نظیر طلاق، اعتیاد، فروپاشی خانواده‌ها و ... به حداقل رسیده و بساط آنها برچیده شود.

جانشین شورای فرهنگ عمومی استان خاطرنشان کرد: ما برای توانمندی حوزه اجتماعی و تقویت نظام خانواده به شدت نیازمند رجوع به فرهنگ اسلامی و قرآنی هستیم و قطعا در برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌هایمان در کنار مباحث عمرانی، تولیدی و اشتغال سعی می‌کنیم تا بنیه‌های اجتماعی را تقویت کنیم.

بهنامجو اضافه کرد: هر چند مسایل اقتصادی در این حوزه دخیل و تاثیرگذار هستند ولی به دور از مسایل اقتصادی باید با تکیه بر مسایل اعتقادی و آموزه‌های دینی به سمتی حرکت کنیم تا رویش‌های جدیدی را در تقویت نظام خانواده و اجتماعی شاهد باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: