• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-4690-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

بلاتصدی بودن 35 درصد پست‌ها در اردبیل


  
معاون توسعه و مدیریت سرمایه انسانی مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در حال حاضر 40 هزار نفر در دستگاه‌های دولتی استان اردبیل شاغل هستند. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، عبادی در نشست معاونین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: 450 نفر مدیر حرفه‌ای، میانی و عالی در استان اردبیل مشغول خدمت‌رسانی هستند و مابقی نیروهای شاغل در دستگاه‌های دولتی اغلب کارشناس می‌باشند. 

وی با بیان اینکه سالانه یک هزار و 100 نفر خروجی از دستگاه‌های اجرایی را شاهد هستیم، خاطرنشان کرد: در مقابل این تعداد خروج نیرو از دستگاه‌های اجرایی در سال‌های اخیر شاهد جذب 650 نفر نیروی جدید بودیم. 

معاون توسعه و مدیریت سرمایه انسانی مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با اشاره به اینکه 65 درصد پست‌های سازمانی در سطح استان دارای تصدی و 35 درصد نیز بلاتصدی هستند، اضافه کرد: اغلب پست‌های بلاتصدی در مناطق محروم هستند چرا که عمده جذب و استخدام نیروها را در مرکز استان و شهرهای پرجمعیت شاهد بودیم. 

عبادی ضرورت ارتقای بهره‌وری را در منابع نیروی انسانی شاغل در ادارات یادآور شد و بیان کرد: باید بهره‌وری نیروی انسانی را در کنار بهبود روش‌ها و هوشمندسازی ارائه خدمات به مردم مورد توجه قرار دهیم. 

وی ادامه داد: ما در کنار وظیفه و رسالت استخدامی در باب تغییر وضعیت نیروها و جذب سهمیه‌های جدید استخدام اقداماتی را انجام دادیم و در حوزه نظارت بر آزمون‌های استخدامی نیز اقدامات مناسبی را شاهد هستیم. معاون توسعه و مدیریت سرمایه انسانی مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ضرورت برگزاری مرتب جلسات شورای توسعه راهبری اداری را در استان برای اصلاح فرآیند نظام اداری و حل برخی از مشکلات در محدوده استانی یادآور شد و گفت: از 40 هزار نیروی انسانی ادارات 15 درصد نیروهای قراردادی کار معین و کارگری هستند که سعی‌مان بر این است تا نسبت به تعیین تکلیف این نیروها اقدامات مناسبی را انجام دهیم

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: