• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-893-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

در راستای ترویج فرهنگ پژوهش در میان دانش آموزان استان صورت گرفت:

امضای تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش با پارک علم و فناوری استان اردبیل

تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش با پارک علم و فناوری استان اردبیل در راستای ترویج فرهنگ پژوهش در میان دانش آموزان منعقد گردید. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، عبدالقیوم قلی‌پوری رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل در این جلسه با اشاره به اینکه توجه ویژه به آموزش و پرورش آینده کشور را تضمین می کند، گفت: دانش آموزان به عنوان خروجی آموزش و پرورش آینده سازان مملکت هستند، بنابراین توجه به این قشر از اولویت‌های پارک علم و فناوری است. 
  
وی با تاکید بر آمادگی پارک علم و فناوری برای همکاری با آموزش و پرورش در زمینه های علمی و پژوهشی تصریح کرد: هر آنچه در توان داریم برای شکوفایی علمی جامعه صرف خواهیم کرد. 
  
قلی‌پوری افزود: پارک علم و فناوری در کنار شناسایی استعدادهای ناب دانش آموزان، زمینه تقویت انگیزه و پشتکار آنان را نیز فراهم خواهد آورد. 
  
 احمد ناصری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز با بیان اینکه ترویج فرهنگ پژوهش در آموزش و پرورش از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: در اهداف کلان و تعدادی از راهکارهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به این موضوع تاکید فراوان شده است. 
  
وی با عنوان اینکه روند تعلیم و تربیت نیازمند تحقیق و پژوهش می باشد، اظهار داشت: در حوزه های آموزشی و پرورشی، فرآیند تدریس و در کنار آن ها مهارت آموزی دانش آموزان، نیازمند تحقیق و پژوهش است. 
  
ناصری افزود: جشنواره های مختلفی همچون خوارزمی، نوجوان سالم و جابربن حیان از جمله مواردی است که آموزش و پرورش با مشارکت دانش آموزان در راستای گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش اقدام نموده و این امور منطبق با اهداف مورد نظر پارک علم و فناوری است. 
  
به گفته وی پژوهشسراهای دانش آموزی ظرفیتی است که طیف وسیعی از فعالیت های پژوهشی در آنها انجام می‌شود. 
  
مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه زمینه برای فعالیت های پژوهشی در آموزش و پرورش مهیاست از پارک علم و فناوری خواست تا استعدادهای کشف شده در بین دانش آموزان را مورد حمایت خود قرار دهد تا این استعدادها شکوفا شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: