• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2291-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل خبر داد:

بخشودگی جرایم دیرکرد مشتریان تا آخر اسفندماه


مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل گفت: طرح بخشودگی جرایم دیرکرد مشتریان بدهکار بانک توسعه تعاون تا پایان اسفندماه اجرایی و عملیاتی می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، مسعود کردستانی در جلسه مدیران بانک‌های عامل در اردبیل اظهار کرد: طرح چشمه تعاون به‌ منظور شناسایی و جذب تعاونی‌ها در راستای ارائه خدمات بهتر به بخش تعاون، در بانک توسعه تعاون اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: افزایش سطح همکاری با تعاونی‌ها، شناسایی دقیق‌تر از نیاز تعاونی‌ها و بررسی راه‌های گسترش همکاری‌های متقابل و همچنین فعال‌سازی و تقویت بنیه مالی و اعتباری تعاونی‌ها ازجمله مهم‌ترین اهداف این طرح به شمار می‌آید.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل افزود: به‌ منظور اجرای هرچه بهتر این طرح، نرم‌افزاری اختصاصی طراحی شده است که به منظور پیگیری آنلاین مراحل پیشرفت طرح در شعب تابعه استان استفاده می‌شود و نتایج آن در تدوین سیاست‌ها و برنامه‌های آتی قابل بهره‌برداری می‌باشد.

کردستانی از بخشودگی جرایم دیرکرد مشتریان بانک توسعه تعاون این استان تا پایان اسفند ماه امسال خبر داد و اضافه کرد: بانک توسعه تعاون طرح بخشودگی جرایم دیرکرد مشتریان بدهکار را از اول بهمن ماه تا پایان اسفند ماه سال جاری اجرا می کند.

وی ضمن تبریک سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به تعاونگران، کارآفرینان و اقشار مختلف جامعه افزود: بدهکاران این بانک با استفاده از این طرح در کنار بهره مندی از بخشش شش درصدی جرایم تاخیر و خروج از لیست بدهکاران بانکی زمینه استفاده از تسهیلات شبکه بانکی را برای خود فراهم می کنند.

مدیرشعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل گفت: با اجرای این طرح ۱۰۰ درصد وجه التزام تاخیر تادیه دین آن دسته از بدهکارانی که تمام بدهی‌های سررسید شده خود را در مدت یاد شده به صورت یک جا تسویه کنند در قالب این طرح مورد بخشودگی قرار می‌گیرد.

کردستانی تصریح کرد: آن دسته از دریافت کنندگان تسهیلات که تاکنون موفق به بازپرداخت بدهی خود در موعد مقرر نشده‌اند با توجه به محدودیت زمانی حداکثر استفاده را از فرصت به وجود آمده دارند و تا پایان سالجاری می‌توانند به شعب این بانک در سراسر استان مراجعه کنند.

وی ادامه داد: بانک توسعه تعاون با ارائه انواع خدمات بانکی از جمله اعطای تسهیلات به تمام بخش‌های اقتصادی در قالب عقود اسلامی، صدور انواع ضمانت نامه بانکی، افتتاح انواع حساب برای مشتریان، ارائه دسته چک، پرداخت سود مناسب به سپرده‌های مشتریان، ارائه انواع خدمات متنوع نوین در حوزه بانکداری الکترونیکی شامل موبایل بانک، اینترنت بانک و... در صیانت از اشتغال موجود و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید نقش موثری را شبکه بانکی استان ایفا می‌کند.

مدیرشعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل بیان کرد: حمایت مالی و مشاوره‌ای از تعاون‌گران فعال که در بخش‌های مختلف اقتصادی فعالیت دارند از رسالت‌های بانک توسعه تعاون می‌باشد.

کردستانی برنامه‌های در دست اقدام بانک توسعه تعاون در اردبیل را یادآور شد و گفت: ما به عنوان بانک عامل در پرداخت تسهیلات از محل طرح اشتغال فراگیر هستیم و هدف این طرح پرداخت تسهیلات به مجریان طرح‌های تولیدی و خدماتی با محوریت ایجاد اشتغال در استان می‌باشد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از طرح‌های در دست اجرای بانک طرح اشتغال روستایی و عشایری است که با عاملیت چهار بانک از جمله بانک توسعه تعاون اجرا می‌شود که منابع این طرح از محل صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک تامین شده است.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل مهمترین هدف این طرح را توانمندسازی و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرهای بزرگ کاهش نرخ بیکاری در مناطق محروم و روستایی اعلام کرد.

کردستانی با تاکید بر اینکه بانک توسعه تعاون از رونق فضای کسب و کار حمایت کرده و در این زمینه تمام تلاش خود را به کار گرفته تا موانع اشتغال، تولید و سرمایه‌گذاری در استان از بین برود، افزود: تاکنون 57 طرح به مبلغ 450 میلیارد ریال از طریق دبیرخانه طرح اشتغال فراگیر به بانک توسعه تعاون استان معرفی شده‌اند که در شعب تابعه در حال تکمیل پرونده می‌باشند.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل ، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون را فرصت مناسبی برای تعاونی‌هایی که مشکل ارائه تضمین به بانک‌ها را دارند اعلام و خاطرنشان کرد: نمایندگی این صندوق در بانک توسعه تعاون این استان مستقر می‌باشد و اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی که برای اخذ تسهیلات خود مشکل ارائه تضمین به بانک‌ها را دارند می‌توانند از این طریق اقدام نمایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: