• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-797-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان نظام پزشکی مشگین‌شهر:

آمار شکایت از پزشکان در مشگین‌شهر ناچیز است/380 نفر عضو نظام پزشکی مشگین‌شهر هستند

رئیس سازمان نظام پزشکی مشگین‌شهر گفت: در سطح استان اردبیل آمار شکایت مشگین‌شهری‌ها از پزشکان بسیار پائین و در حد ناچیزی است.

اباذر اسکندراوغلی در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: نظام پزشکی مشگین‌شهر با سابقه فعالیت 17 ساله در خدمت جامعه پزشکی بوده اما در پنج سال اخیر ما سعی کردیم تا با حساسیت بیشتر نسبت به اجرای قوانین و جلوگیری از برخی بی‌قانونی‌ها کار را با مطلوبیت به پیش ببریم به طوری که در معرفی پزشک راهنمایی و رانندگی، اعزام پزشک به خارج از کشور، مسئول پزشک زندان و ... همکاری‌های نزدیکی را با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف داریم.

وی با بیان اینکه از سال 90 با دقت و حساسیت کار را در نظام پزشکی مشگین‌شهر به پیش بردیم و با احساس وظیفه سعی کردیم تا کارهای ماندگار و زیربنایی را در این حوزه انجام دهیم، خاطرنشان کرد: هیئت مدیره نظام پزشکی شهرستان مشگین‌شهر 11 نفر هستند که 6 نفر از آنها پزشک، یک نفر داروساز، یک نفر علوم آزمایشگاهی، یک نفر دکترای دندانپزشکی، یک لیسانسیه پروانه‌دار و یک نفر نیز ماما هستند.

رئیس سازمان نظام پزشکی مشگین‌شهر فعالیت شورای انتظامی و رسیدگی به شکایات مردم از پزشکان خاطی را یادآور شد و افزود: 13 نفر عضو هیئت بدوی هستند که نسبت به صدور و بررسی آرا در مراحل مختلف اقدام می‌کنند.

اسکندراوغلی اعضای نظام پزشکی مشگین‌شهر را در مجموع 380 نفر اعلام کرد و گفت: این اعضا در ترکیب 160 نفر پزشک عمومی، 55 نفر متخصص، 100 نفر کارشناس مامایی، سه نفر متخصص علوم آزمایشگاهی، 35 روانپزشک، 16 داروساز، چهار نفر شنوایی‌سنج، 7 نفر بینایی‌سنج و پنج نفر نیز گفتار درمانی هستند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی با توجه به حضور پزشکان عمومی و متخصص چندان نیازی به پزشک فوق تخصص نداریم، تصریح کرد: ما در مشگین‌شهر از نبود دستگاه MRI به شدت رنج می‌بریم به طوری که حضور فوق تخصص گوارش و همچنین متخصص رادیولوژی نیاز اهالی مشگین‌شهر است و ما آمادگی داریم سرمایه‌گذاران در این حوزه را مورد حمایت قرار دهیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی مشگین‌شهر فعالیت دو دستگاه رادیولوژی را در بیمارستان‌های خصوصی و دولتی این شهرستان یادآور شد و خاطرنشان کرد: این تعداد پاسخگوی نیاز و درخواست اهالی نیست و با توجه به مراجعه مکرر زنان باردار در تشخیص وضعیت جنین و غربالگری‌های مکرر نیاز به سونوگرافی و رادیولوژی در مشگین‌شهر داریم که امیدواریم سرمایه‌گذاران با همراهی متخصصین رادیولوژی و سونوگرافی نسبت به راه‌اندازی چنین مراکزی اقدام مناسبی را انجام دهند.

اسکندراوغلی در ادامه به برخی ایرادات طرح تحول سلامت مبنی بر پرداخت نشدن کارانه پزشکان و افزایش اعمال جراحی غیرضروری و درخواست‌های آزمایش‌های مکرر از سوی مراجعین اشاره کرد و گفت: ما در حال حاضر بیش از 50 نفر پزشک متخصص داریم و نسبت به حمایت و همراهی پزشکان و در عین حال دفاع از حق و حقوق بیماران اقدامات و فعالیت‌هایمان را به شکل گسترده انجام می‌دهیم.

وی صدور پروانه‌ها را به صورت الکترونیکی یادآور شد و بیان کرد: تمام پزشکان در زمان تمدید پروانه باید نسبت به کسب امتیاز بازآموزی و حضور در این دوره‌ها اهتمام جدی داشته باشند.

رئیس سازمان نظام پزشکی مشگین‌شهر از خرید ساختمان و تجهیز و راه‌اندازی آن در سال آینده به نام ساختمان نظام پزشکی را رعایت استانداردهای موردنظر خبر داد و گفت: هر چند نظام پزشکی قدرت انتظامی ندارد اما برای بهبود انجام کارها نسبت به احقاق حقوق مردم تاکید دارد و ما همکاری‌های خوبی را با شبکه بهداشت و درمان شهرستان و معاونت درمان برقرار کردیم. 

اسکندراوغلی به همکاری‌های خوب برای استانداردسازی مطب پزشکان با همراهی شبکه بهداشت اشاره و بیان کرد: ما در مشگین‌شهر ارتباط نزدیک و تنگاتنگی را با شبکه بهداشت داریم به طوری که با ارتقای نظارت‌ها هیچگونه تعلیق پروانه و یا شکایاتی که منجر به بستن مطب پزشکان شود شاهد نبودیم.

وی پائین بودن آمار شکایات بیماران از پزشکان را در مشگین‌شهر پائین‌تر از میانگین کشوری و استانی دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه افراد زبده و باسابقه در نظام پزشکی حضور دارند یک اقدام منصفانه و بی‌طرفانه کارشناسی را در رسیدگی به امور مرتبط با پزشکان شاهد هستیم.
رئیس سازمان نظام پزشکی مشگین‌شهر با هشدار به صاحبان مراکز غیرمجاز در حوزه پزشکی و بهداشتی- درمانی اظهار کرد: ما با هماهنگی دادستان مشگین‌شهر در سال‌های اخیر اقدام به جمع‌آوری مراکز غیرمجاز دندانپزشکی و مراکز خدمات زیبایی کردیم به طوری که در طول سال گذشته 14 مرکز غیرمجاز دندانپزشکی با همکاری معاونت درمان و دادستان مشگین‌شهر پلمپ شده است.

اسکندراوغلی تصریح کرد: کلیه پزشکان با توجه به اینکه تحت پوشش بیمه جامع مسئولیت هستند در صورتی که فعالیت آنها منجر به نقص عضو و یا پرداخت دیه شود از این محل خسارات بیماران پرداخت می‌شود.

وی برنامه‌های آتی سازمان نظام پزشکی مشگین‌شهر را یادآور شد و افزود: برگزاری دوره‌های بازآموزی برای پزشکان به شکل استاندارد برای گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی در دستور کار قرار گرفته و سعی‌مان بر توسعه و گسترش برگزاری این دوره‌هاست.

رئیس سازمان نظام پزشکی مشگین‌شهر ضرورت برگزاری این دوره‌های بازآموزی را یادآور شد و بیان کرد: اعضای نظام پزشکی مشگین‌شهر موظف هستند تا با هدف به روز کردن اطلاعات خود در این دوره‌ها شرکت کرده و سطح آگاهی و اطلاعات خود را ارتقا دهند به طوری که با ارائه گواهینامه به شرکت‌کنندگان 25 امتیاز برای تمدید پروانه در نظر گرفته شده است.

اسکندراوغلی در پایان گفت: ما در طول سال با برگزاری جشن روز پزشک، ماما و ... سعی داریم تا تکریمی عزتمندانه از فعالان این عرصه داشته باشیم و قطعا رویکرد ما حمایت از حق و حقوق بیماران و حفظ کرامت پزشکان و گروه‌های فعال در سازمان نظام پزشکی است که با همکاری شبکه بهداشت در حد وسع و توان از فعالان این عرصه تجلیل‌هایی را انجام می‌دهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: