• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1193-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر امور پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد:

قرارگرفتن نام دانشگاه محقق اردبیلی در بین موثرترین دانشگاه‌ های جهان

مدیر امور پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی از قرار گرفتن نام دانشگاه محقق اردبیلی در بین موثرترین دانشگاه‌های جهان براساس آخرین رتبه‌بندی پایگاهISI-ESI  خبر داد. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، یوسف عباسپور با اعلام این خبر، گفت: پایگاه شاخص های اساسی علم ISI به شناسایی و معرفی یک درصد از پراستنادترین دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی دنیا در رشته های مختلف علم می پردازد. 

وی افزود: این پایگاه، علم دنیا را به ۲۲ رشته موضوعی تقسیم کرده و در حال حاضر دانشگاه ‌ها و موسسات تحقیقاتی کشور در ۱۶ رشته از این ۲۲ رشته موضوعی رتبه بندی شده‌اند.
 
عباسپور ادامه داد: براساس آخرین رتبه بندی انجام شده توسط این موسسه، دانشگاه محقق اردبیلی در بین دانشگاه های جامع در جمع موثرترین های دنیا قرار گرفته است. 

مدیر امور پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: بررسی اطلاعات استخراج شده از پایگاه شاخص ‌های اساسی علم (ISI-ESI) نشان می‌دهد تعداد 53 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی کشور در بین موثرترین‌ های دنیا قرار دارند و روند افزایش تعداد این موسسات نشان می ‌دهد که پژوهش‌ های دانشگاه های داخل کشور اثرگذاری بیشتری پیدا کرده است. 

عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دانشگاه محقق اردبیلی در دو رشته موضوعی«مهندسی» و «تمامی رشته های موضوعی» جزو موثرترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است، افزود: در حال حاضر فقط ۳۱ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی کشور در رشته موضوعی «مهندسی» رتبه‌بندی شده اند که دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این رشته موضوعی در میان برترین دانشگاه های کشور قرار دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: