• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-5790-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران:

رویکرد بنیاد شهید حفظ و ارتقای سطح سلامت ایثارگران است/ فعال شدن کلینیک‌های مجهز درمان در 17 استان کشور


معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: رویکرد اصلی بنیاد شهید حفظ و ارتقای سطح سلامت و بهداشت ایثارگران در کشور است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، عبدالرضا عباسپور در مراسم افتتاح درمانگاه ایثار در اردبیل اظهار کرد: هدف اصلی ما در بنیاد شهید و ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و ارتقای سطح خدمات‌رسانی به جامعه هدف ما را در رسیدن به این مسیر یاری می‌کند.
 
وی اولویت اصلی و اساسی را در حمایت از ایثارگران بحث درمان و ارتقای سطح سلامت ایثارگران اعلام و خاطرنشان کرد: ما با استفاده از توان تخصصی کشور و حتی خارج از کشور برای درمان ایثارگران استفاده می‌کنیم و خدمات بیمه همگانی، بیمه پایه و تکمیلی در همین راستاست.
 
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران فعال شدن کلینیک‌های تخصصی در مرکز و به تبع آن در استان‌ها را نیز یادآور شد و بیان کرد: با راه‌اندازی این کلینیک‌ها در استان‌ها با هدف ویزیت‌های پایه و تخصصی و پایش سلامت ایثارگران سعی بر ارتقای سلامت جامعه هدف ایثارگری است.
 
عباسپور با یادآوری اینکه ایثارگران بعد از پایش در این کلینیک‌ها و به کراکز تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده می‌شوند، بیان کرد: ما تمامی زمینه‌های درمان را برای ایثارگران مهیا کردیم و حتی توان استفاده از پزشکان خارجی را در مداوای ایثارگران داریم.
 
وی به نقش اساسی پزشکان پایش این درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها اشاره کرد و گفت: پزشکان ما باید در این سطح با پایش صحیح و ارجاع صحیح پرونده به مراکز تخصصی و فوق تخصصی نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کرده و زمینه ارتقای سطح سلامت ایثارگران را رقم بزنند.
 
وی آموزش، پیشگیری، درمان و توانبخشی را چهار ماموریت اصلی معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید دانست و افزود: در حال حاضر در 17 استان کشور کلینیک‌ها و درمانگاه‌های تخصصی افتتاح شده  و در امر توانبخشی ایثارگران و جانبازان نقش اساسی را ایفا می‌کنند.
 
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران از طراحی شبکه پایش سلامت برای خدمات‌رسانی به ایثارگران و با همکاری پزشکان عمومی خبر داد و اظهار کرد: ایثارگران در صورت لزوم با ارجاع پرونده‌ به سطوح بالاتر از خدمات تخصصی و فوق تخصصی استفاده کرده و در صورت نیاز از توان تخصصی پزشکان خارج از کشور نیز بهره‌مند خواهند شد.
 
عباسپور اردبیل را جزو استان‌های پیشرو در افتتاح درمانگاه‌های شبانه‌روزی اعلام کرد و گفت: هدف ما حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه ایثارگران است تا گوشه‌ای از این مجاهدت‌ها جبران شود.
 
عباسپور اردبیل را جزو استان‌های پیشرو در افتتاح درمانگاه‌های شبانه‌روزی اعلام کرد و گفت: هدف ما حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه ایثارگران است تا گوشه‌ای از این مجاهدت‌ها جبران شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی را دارای جنبه‌های معنوی و الهی دانست و بیان کرد: هدف نهایی و غایی انقلاب اسلامی برخورداری همه انسان‌ها از کرامت معنوی بود و مردم ما با انقلاب اسلامی خود در بهمن ماه 57 توانست راه کربلا و سیدالشهدا را به خوبی پیمودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: