• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2691-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل:

نرخ مشارکت اقتصادی زنان در اردبیل 21.5 درصد است/16.7 درصد نرخ بیکاری زنان اردبیل

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: نرخ مشارکت اقتصادی زنان در استان اردبیل 21.5 درصد است در حالی که این نرخ مشارکت برای مردان بیش از 75 درصد است.

فریبا محمدلو در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: نرخ بیکاری در استان اردبیل 15.4 درصد است که در این بین نرخ بیکاری زنان با 16.7 درصد بالاتر از نرخ بیکاری 15 درصدی مردان است.

وی با بیان اینکه 48.82 درصد جمعیت استان اردبیل را زنان تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: معرفی بانوان به بانک کارآفرینی امید و بانک‌های توسعه تعاون و ... برای دریافت تسهیلات خوداشتغالی و کارفرمایی را شاهد هستیم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل افزود: از ابتدای امسال پروانه‌های صادر شده به واحدهای تولیدی زنان 8 مورد و یک واحد پروانه معدنی با سرمایه‌گذاری 48 هزار و 565 میلیون ريال انجام شده است.

محمدلو میزان تسهیلات پرداختی را به 2 هزار و 19 نفر متقاضی اشتغال بیش از 169 میلیارد ريال اعلام کرد و گفت: 13 مورد به مبلغ 650 میلیون ريال از طرف صندوق کارآفرینی امید، یک هزار و 355 فقره مجوز مشاغل خانگی از سوی صنعت، معدن و تجارت و 104 مجوز از طرف فرهنگ و ارشاد صادر شده است.

وی فعالیت 10 صندوق اعتبارات خرد روستایی را در شهرستان‌های نمین، نیر، خلخالف مشگین‌شهر و اردبیل یادآور شد و بیان کرد: این مجموعه‌ها در زمینه‌های کشاورزی، دامداری، زراعت و پرورش گیاهان دارویی فعال هستند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل ادامه داد: با پیگیری دفتر بانوان برای افزایش تعداد صندوق و توسعه آنها به 52 مورد اقدامات خوبی انجام شده و همچنین با استعدادسنجی‌های انجام شده برای شناسایی افراد مستعد خوداشتغالی 70 درصد صدور مجوزها در حوزه بانوان به انجام رسیده است.

محمدلو اظهار کرد: در بخش توسعه سرمایه‌های اجتماعی برنامه‌ریزی برای تقویت و حمایت از کانون‌های فرهنگی و اجتماعی زنان، تقویت کمی و کیفی این سازمان‌ها، نشست‌های هم‌اندیشی با فعالان و تشکل‌های حوزه بانوان و برنامه‌ریزی‌های آموزشی برای ارتقای سطح اطلاعات بانون انجام شده است.

وی افتتاح بازارچه‌های خوداشتغالی را مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی و اشتغال ما نسبت به پیوند دادن تولیدکنندگان پوشاک با بازار فروش اقدامات خوبی را انجام دادیم و در کنار آن تشکیل جلسات تخصصی و توجیهی اشتغال برای استفاده از تسهیلات اشتغالزایی و معرفی بانوان انجام شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: