• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3094-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی اردبیل خبر داد:

عصرهای فرهنگی خطائی محفل انس با ادبیات
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: عصرهای فرهنگی خطائی به عنوان یک محفل فرهنگی و ادبی با همکاری کتابخانه‌های عمومی و برخی تشکل‌های مردم‌نهاد دوشنبه‌ها در خانه صادقی اردبیل برگزار می‌شود.
 
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، رباب عزیزخانی در برنامه‌های عصرهای فرهنگی خطائی که با محوریت رونمایی از کتاب موج‌‌ها و بازی‌ها در اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: ما برای اینکه غنای ادبی، فرهنگی و هنری شهر و دیارمان را به رخ کشیده و از فعالان این عرصه حمایت کنیم در قالب این برنامه سعی‌مان بر این است تا معرفی آثار و کتاب‌ها را نیز به عنوان یک اولویت مورد توجه و دقت نظر قرار دهیم.
 
وی اعتلای فرهنگی و تقویت مقوله کتاب و کتابخوانی را از رویکردهای کتابخانه‌های عمومی اعلام و خاطرنشان کرد: به هیچ وجه سرگرمی‌های دیگر حتی فضای مجازی نمی‌تواند جای مطالعه و خواندن کتاب را بگیرد.
 
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل با بیان اینکه همچنان خواندن کتاب با اقبال و توجه مردم روبرو شده و در این زمینه باید تقویت برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی را مورد توجه قرار دهیم، گفت: در این راستا ما از نویسندگان استان حمایت می‌کنیم و نسبت به خرید و معرفی کتاب‌های این نویسندگان اقدامات مقبول و موردنظر را انجام می‌دهیم.
 
عزیزخانی کتاب موج‌ها و بازی‌ها را به نویسندگی امید قیامی از زمره نویسندگان استان اردبیل در قالب یک رمان فلسفی یادآور شد و افزود: ما در حد وسع و توان از چنین نویسندگانی حمایت می‌کنیم و سعی‌مان بر همراهی این نویسندگان است تا آثارشان بیشتر و بهتر معرفی شود.
 
در این جلسه ثریا حمیدی از نقادان کتاب در حوزه اجتماعی اظهار کرد: این کتاب با حجم فوق‌العاده ثقیل و سنگین پر از مطالب فلسفی و تخیلی است که در 9 بخش این کتاب بر اطلاعات مخاطبان می‌افزاید.
 
وی با بیان اینکه سکوت و ساکت بودن اوج اخلاق را نشان می‌دهد و در این کتاب به این موضوع در کنار قانون‌گرایی مهر و دوستی‌ها، تلاطم زندگی انسان در مسیر آگاهی و همچنین موضوع تنهایی توجهی جدی شده است، خاطرنشان کرد: در این کتاب می‌توان مفاهیم غنی از اخلاقیات و در عین حال دانایی را به عینه مشاهده کرد.
 
در این نشست نویسنده کتاب موج‌ها و بازی‌ها نیز با گرامی داشت ایام‌الله دهه فجر با قدردانی از نهاد کتابخانه‌های عمومی در رونمایی از این اثر بیان کرد: واقعیت این است که نوشتن امری خطیر و بسیار حساس است و بنده بیش از آنکه نویسنده باشم بیشتر شنوای مطالب ارزشمندی بودم که معمولا در اطرافمان می‌گذرد.
 
امید قیامی افزود: در این کتاب با الهام از فلسفه رایج به ویژه مکتب شوپنهاور سعی کردم تا دانسته‌های خود را در قالب یک رمان به تصویر و قلم بکشم که امیدوارم در آثار پیش‌رو ضعف‌‌ها و نقص‌های خود را برطرف کنم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: