• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3294-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی اردبیل:

180 پروژه میراث فرهنگی در حال احداث است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: 180 پروژه در بخش‌های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان اردبیل در حال احداث است.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، کریم حاجی‌زاده در نشست شورای توسعه گردشگری در اردبیل اظهار کرد: در اکثر شهرهای استان اردبیل این پروژه‌ها با قوت و قدرت در حال انجام است به طوری که در سالجاری نیز 47 پروژه را در زمینه‌های مختلف تکمیل و به بهره‌برداری رساندیم.

وی ارزش اجرای این پروژه‌ها را بیش از 2 هزار و 500 میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: در سالجاری بخش خصوصی 284 میلیارد تومان در بخش‌های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرمایه‌گذاری کرده و ما نیز 30 میلیارد تومان به صاحبان طرح‌ها تسهیلات ارزان قیمت پرداخت کردیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: با فراهم کردن برخی زیرساخت‌ها در شهرهای مختلف استان یک رشد قابل توجهی را در سفرهای داخلی و خارجی شاهد بودیم به طوری که با احداث پل معلق و برخی تاسیسات گردشگری در مشگین‌شهر آمار سفر به میزان قابل محسوسی بین 20 تا 30 درصد افزایش داشته است.

حاجی‌زاده در مورد ورودی گردشگران خارجی نیز گفت: همه ساله بیش از 5 هزار گردشگر خارجی غیر از آنهایی که از جمهوری آذربایجان به عنوان گردشگر سلامت و گردشگران با هدف زیارتی وارد استان اردبیل می‌شوند، پذیرش توریسم خارجی را شاهد بودیم.

وی بیان کرد: مقصد بیشتر گردشگران خارجی اماکن تاریخی به ویژه بقعه شیخ‌صفی‌‌الدین اردبیلی بوده که اکثر این گردشگران در بازدید از این اماکن تاریخی با ظرفیت‌های عظیمی در این حوزه آشنایی پیدا کرده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: