• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3394-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

فرمانده سپاه اردبیل:

برخی دستگاه‌ها نابجا وارد حوزه ایثار و شهادت شده‌اند


فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: برخی دستگاه‌ها نابجا و خارج از حیطه وظایف خود به حوزه ایثار و شهادت و برگزاری یادواره‌های شهدا وارد شده‌اند که به هیچ وجه پسندیده به نظر نمی‌رسد. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، سردار جلیل بابازاده در مراسم رونمایی از چندین کتاب دفاع مقدس در سالن ولایت اردبیل اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس به عنوان یک مقطع درخشان از 36 میلیون جمعیت ایران یک و نیم میلیون نفر در خط مقدم جبهه جق علیه باطل حاضر شده و  دیگران نیز این جهاد مقدس را پشتیبانی کردند. 

وی خاطرنشان کرد: شرایط دفاع مقدس به گونه‌ای بود که هیچ کس حاضر نشد علیه دفاع مقدس شعار داده و یا جلوی دفتر سازمان ملل و یا مجامع بین‌المللی شعاری سر دهند. 

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با اشاره به ادبیات دوران دفاع مقدس که در آن شجاعت، عزتمندی و وحدت و همدلی مردم در اوج بود، بیان کرد: امروز همان ادبیات دوران دفاع مقدس می‌تواند نجات‌بخش این کشور در گذر از مشکلات متعددی باشد که عده‌ای سعی می‌کنند این مشکلات را بزرگنمایی کنند. 

بابازاده عقبه انقلاب و دوران دفاع مقدس را یک عقبه معنوی و با تکریم ارزش‌ها و آرمان‌های واقعی توصیف کرد و گفت: شهدا و همرزمان امروز آنها با وفاداری به آرمان بزرگ انقلاب هرگز نمی‌خواهند در مکتب اسلام و انقلاب رفوزه شده و یا اصل پشتیبانی و دفاع از انقلاب را به مخاطره بیندازند. 

وی ادامه داد: امروز آنهایی که خاطرات شهدا را درست و صحیح به قلم می‌کشند کار ارزشمندی را انجام می‌دهند که کمتر از خود شهادت نیست. 

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از برخی آثار تولید شده با غلو و طرح برخی مسایل غیرواقعی تصریح کرد: برخی افراد کتاب‌هایی را در باب خاطرات رزمندگان به چاپ رسانده‌اند که گوئی خاطرات جنگ جهانی دوم است و نه تنها از واقعیت‌ها خبری نیست بلکه دست به یک تحریف تاریخی زده‌اند. 

بابازاده با انتقاد شدید از برخی نهادها به ویژه حوزه هنری در صدور مجوز برای چاپ کتاب‌‌های غیرواقعی و به دور از حقیقت مسایل گفت: برای منطقه نیار و شهدای آن کتابی تالیف شده است که هیچ صنه و سطر این کتاب با واقعیت‌ها تطبیق ندارد. 

وی ادامه داد: افرادی که صحنه دفاع مقدس و حتی بوئی از این فرهنگ اصیل را استشمام نکرده‌اند امروز قلم به دستانی شده‌اند که به دور از واقعیت‌ها در عالم خیال تولید آثار می‌کنند در حالی که باید در این حوزه دستگاه‌های مرتبط با نظارت و حساسیت بیشتر عمل کنند. 

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل متولی برگزاری یادواره‌های شهدا را بنیاد شهید و سپاه اعلام کرد و گفت: چرا باید شورای شهر و شهرداری با زیر سوال بردن عظمت و بزرگی شهدا مراسمی را برگزار کنند که هیچ همخوانی با شان شهدا نداشته باشد. 

بابازاده اظهار کرد: همانگونه که ما در کار تخصصی برخی نهادها همچون شهرداری دخالتی نداریم بهتر است آنها نیز کار جنگ و دفاع و شهادت را به دستگاه متولی خود بسپارند و اجازه ندهند کار بی‌کیفیتی در حوزه ایثار و شهادت نمود پیدا کند. 

وی با مزدور خطاب کردن عده‌ای در نهادهای انقلابی که دستور داده‌اند بسیجیان و خادمان آنها را به برخی ادارات راه ندهند، خاطرنشان کرد: باید جلوی چنین اقدامات ناپسند و خودسر در ادارات گرفته شود. 

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با یادآوری اینکه بنده به عنوان یک بسیجی بدون ترس و واهمه جلوی چنین حرکت‌ها و دزدی‌های آشکار از میراث شهادت و ایثار را خواهم گرفت، گفت: ما همانطوری که در طول تاریخ انقلاب به شعار مرگ بر آمریکا افتخار کردیم امروز نیز بی‌محابا از آمریکا و ادعای اربابی آن تبری می‌جوئیم. 

بابازاده از همه نویسندگان و خادمان حوزه ادبیات، شعر و داستان دفاع مقدس خواست؛ تا واقع‌بینانه بنویسند و سعی نکنند با نوشتن برخی از مطالب غیرواقعی با نام و یاد شهدا بازی کرده و یا از نام آنها سوءاستفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: