• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3494-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

همزمان با ایام‌الله دهه فجر انجام شد؛

رونمایی از 10 عنوان کتاب دفاع مقدس در اردبیل


همزمان با ایام‌الله دهه فجر و با حضور مسئولان کشوری و استانی 10 عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس در اردبیل رونمایی شد. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، در مراسمی که در سالن ولایت سپاه حضرت عباس(ع) اردبیل برگزار شد مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل اظهار کرد: این آثار شامل نمایشنامه «زیر پلک ماه» نوشته «عدالت فرزانه»، نمایشنامه «سیمرغ» نوشته «محمود مهدوی»، «ستاره ها نمی میرند» به کوشش «حاتم رسولی»، «دفتر دستان کوچک» نوشته «رقیه جلالی»، «چهل+ عشق» نوشته «سید سعید اطهر نیاری ،«مهر خاتم» نوشته «الیاس نجاری»، «خاطرات مهر» نوشته «حسن محجوب»، «حماسه قایناغی» سروده های «آزاد مهرپور»، «اسماعیل»نوشته «لطیفه کریم زاده» و آلبوم موسیقی از تولیدات معاونت هنری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اردبیل،«ایستادگی در دفاع مقدس» نوشته«یوسف بدرزاده و علیرضا قلی زاده» است. 

علی واحد خاطرنشان کرد: ما همچنان از نویسندگان، هنرمندان و صاحبان آثار ارزشمند در بخش‌های فرهنگی، هنری و ادبی در تولید آثار فاخر در حوزه دفاع مقدس حمایت می‌کنیم و تلاش‌مان بر این است تا انتقال پیام راستین دفاع مقدس را با استفاده از این ظرفیت‌ها به خوبی و شایستگی انجام دهیم. 

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل به وعده‌های داده شده از سوی امیر گرامی رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس در تقویت برنامه‌های فرهنگی، هنری و ادبی با توجه جدی به استان‌ها اشاره کرد و گفت: قطعا با حمایت سازمان مرکزی سعی خواهیم کرد تا در سال آینده با برگزاری جشنواره ها و نشست‌های تخصصی در این حوزه یاریگر فعالان این عرصه ارزشمند باشیم. 

در این برنامه یکی از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس خواستار تشکیل دفتر مرکزی نویسندگان و شاعران دفاع مقدس شد و اظهار کرد: امیدواریم چارت سازمانی و پشتیبانی‌های قانونی در این زمینه انجام شده و جلسات ماهانه استانی و فصلی کشوری را شاهد باشیم. 

شهاب‌الدین وطندوست احیای کنگره شعر دفاع مقدس، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، ارج نهادن به فعالان عرصه ادبی و هنری دفاع مقدس در شهرستان‌ها و تمرکززدایی از مرکز کشور را به عنوان مطالبه اصلی اعلام کرد. 

وی با بیان اینکه ما در تولید فرهنگ اعلام و برخی آثار حوزه دفاع مقدس گرفتار متمرکز شدن شدید امور در تهران هستیم، تصریح کرد: امیدواریم در تولید دایره‌المعارف دفاع مقدس استان اردبیل با پرهیز از اعمال سلیقه کشوری زمینه تولید بهترین و شایسته‌ترین آثار در حوزه دفاع مقدس فراهم آید. 

در این مراسم در کنار مداحی به مناسب ایام فاطمیه و رونمایی از آلبوم موسیقی خواننده اردبیلی از نویسنده نوجوان شیوا اسرافیلی، علیرضا پرمهری و مائده دستغیب که در جشنواره‌های ملی موفق به کسب رتبه شده بودند تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: