• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-1197-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای شهر نیر:

جلوی سیر قهقرایی در نیر را با انتخاب شهردار بومی گرفتیم/ اجرای طرح تفصیلی در نیر


 
رئیس شورای شهر نیر گفت: بعد از 13 سال با انتخاب شهردار بومی در کنار تحقق مطالبات مردم سعی کردیم تا از سیر قهقرایی که در مسیر توسعه نیر به وجود آمده بود جلوگیری کنیم
.
 
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، علی ندیری در تشریح عملکرد پنج ماهه شورای شهر نیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما بعد از سال‌ها موفق شدیم تا با انتخاب و معرفی یک شهردار بومی به مطالبات به حق مردم منطقه پاسخ دهیم و علیرغم برخی سنگ‌اندازی‌ها و مخالفت‌ها با حمایت استاندار اردبیل شهردار نیر معرفی شده و فعالیت خود را با توانی مضاعف و تلاش شبانه‌روزی آغاز کرده است.
 
وی با اشاره به اینکه شورای پنجم در احترام به حق و حقوق مردم و منافع آنها نقشه راهی را برای خود ترسیم کرده است، خاطرنشان کرد: در دیداری که با امام جمعه نیر داشتیم حجت‌الاسلام مقدسی افق توسعه و پیگیری‌های ما را در تحقق برنامه‌های مختلف به خوبی ترسیم کردند و ما براساس اولویت‌ها کارهایمان را آغاز کرده و دنبال می‌کنیم.
 
رئیس شورای شهر نیر پرداخت مطالبات 15 ساله کارکنان را یادآور شد و گفت: نیمی از این مطالبات تاکنون پرداخت شده و مابقی آنها نیز پرداخت خواهد شد و در کنار آن ما شاهد به روزرسانی پرداختی کارکنان و حق و حقوق ماهانه آنها در موعد مقرر کردیم و در کنار آن اصلاح 52 مورد پروژه‌های عمرانی و رفاهی در قالب ساختمان شهرداری و برآورده شدن مطالبات مردم در حوزه خدمات رفاهی مورد توجه قرار گرفته است.
 
ندیری به بدهکاری شهرداران گذشته اشاره کرد و گفت: شورای پنجم میراث‌دار بدهی شهردارات گذشته بوده به طوری که یک میلیارد و 400 میلیون تومان از بابت بیمه تامین اجتماعی کارکنان شهرداری بدهکار بوده که 950 میلیون تومان آن جریمه و تنها 450 میلیون تومان حق بیمه کارکنان و کارگران بوده که به دلیل قصور در دوره‌های گذشته پرداخت نشده بود.
 
وی افزود: همزمان با شروع بکار دوره پنجم شورای شهر کشتارگاه، کارخانه آُسفالت و جایگاه سی‌ان‌جی در نیر تعطیل شد که دلیل تعطیلی جایگاه سی‌ان‌‌جی بدهی 460 میلیون تومانی به شرکت گاز، کارخانه آسفالت به دلیل آلودگی زیست محیطی و کشتارگاه نیز به دلیل ایرادات بهداشتی پلمپ شده بود که در این سه چهار ماه سعی کردیم با رایزنی‌های انجام شده نسبت به حل مشکلات و فعال شدن این واحدها اقدام کنیم.
 
رئیس شورای شهر نیر با بیان اینکه طرح تفصیلی شهر نیر در مرحله اجرا با 52 مورد اشکال و ایراد همراه بوده است، اضافه کرد: با پیگیری‌هایی که داشتیم طرح تفصیلی شهر نیر هم اکنون قابل اجراست و امیدواریم زمینه اجرای این طرح تفصیلی به حل مشکلات شهر نیر منجر شود.
 
ندیری گفت: با هماهنگی منابع طبیعی استان 26 هکتار اراضی در اختیار شهرداری نیر قرار گرفته تا در گرامی داشت هفته درختکاری شاهد کاشت 5 هزار اصله درخت در این اراضی باشیم و در کنار آن عقد قرارداد با توسعه گردشگری در زمینی به مساحت 900 مترمربع با هدف ایجاد مرکز رفاهی و خدماتی انجام شده که به زودی شاهد کلنگ‌زنی آن خواهیم بود.
 
رئیس شورای شهر نیر به ضرورت کسب درآمدهای پایدار شهری و همچنین اجرای طرح‌های حوزه گردشگری در آب‌شهر ایران اشاره کرد و افزود: با همکاری استانداری اردبیل مشکل سند مالکیت اهالی منطقه برطرف شده به طوری که قرار شده به تدریج این اسناد در اختیار مردم قرار گیرد.
 
ندیری از حل مشکلات استقرار و فعالیت دانشگاه فرهنگیان، آزاد و پیام نور در نیر خبر داد و اظهار کرد: قرار است دانشگاه فرهنگیان در پنج رشته نسبت به پذیرش دانشجو اقدام کرده و فضای تحصیل دانشجویان در دانشگاه آزاد نیر با همکاری اهالی منطقه برطرف شود.
 
وی از رایزنی‌ها برای احداث هتل چهار ستاره در این شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: شورای پنجم در این مدت کوتاه نسبت به تجلیل از کارکنان و بازنشستگان شهرداری اقدام کرده و منسجم‌تر از دوره‌های گذشته با دستگاه‌ها و نهادهای دیگر هماهنگی و همدلی‌هایی را انجام داده تا مشکل مردم در حوزه‌های بهداشتی و درمانی، آب و فاضلاب و ... برطرف شود.

رئیس شورای شهر نیر از تجهیز شورا و شهرداری به اتوماسیون اداری و سر و سامان دادن به دارایی شهرداری بعد از 10 سال اشاره و بیان کرد: با عقد قرارداد قرار شده در یک مکان جدید دفن زباله و پسماندهای شهری به شکل مناسب و شایسته انجام شود که ما با پیمانکار پروژه صحبت‌هایی را داشتیم تا به سرعت مشکلات زیست‌محیطی در این بخش برطرف شود. ندیری در پایان گفت: قرار شده است پساب تصفیه خانه فاضلاب نیز بدون صدمه وارد کردن به سد یامچی و یا ایجاد آلودگی در روستاهای همجوار در یک فرآیند بازیافت یه کشاورزان شهرستان نیر واگذار شود

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: