• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1692-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

جهاد دانشگاهی با تکیه بر جوانان انقلابی کارهای بر زمین مانده را انجام دهد


 
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: در سطح کشور و استان اردبیل نیروهای خوش‌فکر و جوان جهاد دانشگاهی با تکیه بر مولفه نیروی انقلابی باید کارهای بر زمین مانده و انجام نشده را به سرانجام برسانند.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، میرحمایت میرزاده در نشست با جهادگران جهاددانشگاهی اردبیل  اظهار کرد: ما در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ارتباط قوی و موثر با آموزش و پرورش، آموزش عالی، حوزه آموزشی بهداشت و درمان، مجموعه‌های فنی و حرفه‌ای و کلیه دستگاه‌های اجرایی که دارای مرکز تحقیقات و پژوهش هستند و همچنین معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور داریم و به صورت مرتب با برگزاری جلسات خاص سعی‌مان بر این است تا مشکلات و موانع را برطرف کنیم.
 
وی بازدید اعضای این کمیسیون را از مرکز رویان و مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی در سطح ملی و سفر به استان‌های مختلف یادآور شد و خاطرنشان کرد: باید این موضوع را همواره به یاد داشته باشیم که مجلس محل قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون است و بر همین اساس خواسته‌ها و مطالباتمان  را از نمایندگان درست و دقیق تبیین کرده تا با انتقال مطالبات به حق ما نیز بتوانیم در مجلس برای حل مشکلات تصمیم‌گیری درست و قانونگذاری مناسبی را انجام دهیم.
 
نماینده مردم گرمی در مجلس گفت: بنده به عنوان یک نماینده مجلس انتظار دارم تا در وهله اول موکلان ما بگویند که کدام قانون در کشور نیاز به تصویب دارد تا زمینه برخی از مشکلات و نارسائی‌ها برطرف شده و موانع پیش‌رو رفع شود.
 
میرزاده افزود: در گام دوم موکلان ما باید اعلام کنند کدام قانون دارای ایراد و اشکال است تا ما نمایندگان نسبت به اصلاح این قانون اقدام کرده و در کنار آن قوانین معطلی که بر زمین مانده و شکل اجرایی به خود نگرفته زمینه و بستر اجرا پیدا کنند.
 
وی بیان کرد: در کنار این مطالبات با توجه به اینکه نقش ما یک نقش نظارتی است باید از نمایندگان خواسته شود تا بر حسن اجرای قوانین نظارت شده و جلوی برخی کارشکنی‌ها در مسیر اجرای قانون گرفته شده و عملا شاهد تصویب و اجرای قانون درست، شایسته و ارزشمند باشیم.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل تصریح کرد: در واگذاری زمین برای کشت گیاهان دارویی در گرمی و سایر مناطق هیچ مشکلی وجود ندارد چرا که منابع طبیعی آماده واگذاری زمین حتی به بخش خصوصی و نهادهای نیمه‌دولتی است تا در راستای اشتغالزایی تسهیلات کم‌بهره برای اجرای طرح‌های مختلف در اختیار آنها قرار گیرد.
 
میرزاده از جهادگران خواست؛ تا با توجه به مشغله کاری بسیار زیاد نمایندگان خودشان پیگیر مسایل و موضوعات مختلف باشند و قطعا جهاد دانشگاهی نیز باید مطالبات و درخواست‌های خود را از طریق نمایندگان مجلس به جد پیگیری کند.
 
 
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات اساسی کشور را موازی‌کاری‌ها اعلام کرد و گفت: برای اینکه از موازی کاری خارج شده و کار بر زمین مانده را انجام دهیم شایسته است جهاد دانشگاهی با نیروهای توانمند و انقلابی خود در این عرصه ورود پیدا کرده تا به جای موازی کاری کارهای بر زمین مانده سامان کند.
 
میرزاده از ادغام دانشگاه علمی – کاربردی با مجموعه فنی و حرفه‌ای در آینده‌ای نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: این دانشگاه با ادغامی که رخ می‌دهد اقدام به صدور مجوز برای دوره‌های آموزشی خواهد کرد و در کنار آن مجموعه فنی و حرفه‌ای مدارک مرتبط با برگزاری دوره‌های مهارتی را ارائه خواهد کرد.
 
وی از جهاد دانشگاهی اردبیل خواست؛ تا با هماهنگی آموزش و پرورش و عقد قرارداد در محل پژوهش‌سازی بابا صفری ادامه فعالیت مرکز ناباروری را انجام داده و یا نسبت به انتقال این مرکز به ساختمان جهاد دانشگاهی در کارشناسان اقدام کند.
 
میرزاده در مورد برگزاری دوره‌های آموزشی برای ادارات و دستگاه‌های مختلف نیز گفت: در شرایط کنونی هر دستگاه با داشتن نیروهای فوق لیسانس و دکترا نسبت به برپایی مراکز آموزشی و صدور گواهی به شرکت کنندگان اقدام کرده و در این زمینه نمی‌توان اداره‌ای را مجبور و یا مجاب به برگزاری دوره در جهاد دانشگاهی کرد.
 
وی افزود: این کار زمانی اتفاق می‌افتد که جهاد دانشگاهی کیفیت برگزاری دوره‌های آموزشی خود را به حدی ارتقا دهد که خود علاقمندان به حضور در دوره‌های آموزشی راغب به حضور در این دوره‌ها باشند.
  
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در مورد تصویب منطقه آزاد و ضرورت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تقویت واحدهای فناورانه در شهرک‌های صنعتی، پارک‌ها و چنین مناطق با مزایای معافیت مالیاتی تصریح کرد: امیدواریم با تصویب و راه‌اندازی منطقه آزاد بستر این کار به شایستگی در اردبیل فراهم آید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: