• پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-897-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر جهاد کشاورزی بیله‌سوار خبر داد:


افزایش 100 درصدی کشت کلزا در بیله سوار


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیله‌سوار گفت: سطح زیر کشت محصول کلزا در شهرستان بیله‌سوار در سال زراعی جاری 100 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، ربعلی جهانی در جریان بازدید از کشت محصولات بهاری در بیله‌سوار اظهار کرد: 3 هزار و 350 هکتار از اراضی حاصلخیز شهرستان بیله‌سوار به زیر کشت محصول کلزا رفته که از ارزشمندترین محصولات دانه‌های روغنی محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: کشت محصول دانه‌های روغنی به ویژه کلزا از محوری‌ترین کشت و زرع در این منطقه است که کشاورزان با سعی و تلاش مضاعف به شکل بهاری و پائیزی سعی می‌کنند کشت خود را انجام دهند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیله‌سوار افزود: پیش‌بینی می‌کنیم با برداشت محصول دانه‌های روغنی کلزا بیش از 8 هزار تن محصول استحصال شود تا راهی کارخانه‌های روغن‌کشی شود.
جهانی گفت: در سال حمایت از تولید کالای ایرانی و تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی توسعه کشت دانه‌های کلزا به عنوان محصول ناب داخلی در مسیر خوداتکایی تولید روغن مورد حمایت است که امیدواریم به اهداف تعریف شده در این باب دست پیدا کنیم.
وی ادامه داد: با کشت دانه‌های روغنی کلزا کاهش مصرف آب و رعایت تناوب کشت در این محصول اتفاق می‌افتد و ما به راحتی قادر خواهیم بود تا با کیفیت‌ترین محصول را خریداری و تحویل مراکز عرضه دهیم.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیله‌سوار به وضعیت بارندگی در شهرستان و امیدواری زارعین در فصل بهار برای تولید محصولات متنوع اشاره کرد و گفت: با کاهش سطح زراعت گندم زارعین راغب به تولید محصولات متنوع دانه‌های روغنی هستند به طوری که انتظار می‌رود ضعف‌ها و کاستی‌ها در تولید این محصولات با کشت سویا، کلزا و پنبه برطرف شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: