• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-391-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل:

توانمندی تولید داخلی برگ برنده در عرصه رقابت‌های اقتصادی است


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: توانمندی تولید داخلی برگ برنده برای افزایش صادرات و همچنین استفاده از کالای ایرانی برای شهروندان است تا شعار سال نیز محقق شود. 

سیدحامد عاملی در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: مقام معظم رهبری با ظرافت و دوراندیشی امسال را به عنوان حمایت از تولید کالای ایرانی معرفی کرده تا همه ما خودمان را ملزم بدانیم تا کالاهای داخلی را خریداری و نسبت به مصرف آن اقدامی عملی و اساسی را انجام دهیم. 

وی با بیان اینکه مولفه اصلی در تحقق شعار سال توجه به کیفیت و توانمندی تولید داخلی است، خاطرنشان کرد: ما تا زمانی که نتوانیم عناصر کیفیت و برتری تولید را ارتقا دهیم هرگز قادر نخواهیم بود تا در عرصه رقابت‌های جهانی و بین‌المللی و حتی داخلی بازاری مناسب به دست آورده و زمینه توانمندی اقتصاد کشور را مهیا کنیم. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل‌ به سه ضلع تحقق این شعار دولت، مردم و تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید چندین سال است که با پرداخت تسهیلات کم بهره و ارزان قیمت سعی در حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان دارد که قطعا امسال با قوت و قدرت بیشتر این حمایت‌ها دنبال خواهد شد. 

عاملی وظیفه و رسالت تولیدکنندگان را توجه به مولفه کیفیت تولید و استفاده از مدل‌ها و روش‌های تولید بازارپسند متناسب با ذائقه مردم بیان کرد و افزود: در این زمینه ضرورت دارد همچنان سرمایه‌گذاران در این بخش اصول تولید کیفی‌تر و صادرات‌محور را مورد توجه قرار دهند. 

وی سومین ضلع تحقق شعار سال را مصرف کنندگان و عموم مردم اعلام و بیان کرد: مردم نیز باید با خرید کالاها و ممانعت از خرید کالاهای خارجی بستری را فراهم کنند تا تولید داخلی قوت و قدرت گرفته و امکان ایجاد انگیزه و شوق بیشتر در تولیدکنندگان فراهم آید. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اصلی‌ترین عنصر را در این بین جلب اعتماد مردم در مصرف کالاهای داخلی اعلام کرد و گفت: به نظر می‌رسد در برخی از حوزه‌ها این اعتماد مخدوش شده و یا آسیب دیده است که ضروری است نسبت به ترمیم آن اقدامی عملی انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: