• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-894-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل:

توسعه و تعمیق فعالیت‌های قرآنی، به برنامه‌ریزی راهبردی و علمی نیاز دارد


رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: توسعه و تعمیق فعالیت های فرهنگی و قرآنی استان، به هدف گذاری و برنامه‌ریزی راهبردی، علمی و عملیاتی نیاز دارد. 

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل،، مهران اوچی اردبیلی در دیدار با مدیرعامل موسسه قرآنی "سرای ذکر" اردبیل، فعالیت در حوزه فرهنگی را یکی از رسالت های مهم جهاددانشگاهی عنوان و تصریح کرد: بیشتر جامعه هدف این نهاد انقلابی در این حوزه جوانان به ویژه دانشجویان است.
 
وی خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا)، مرکز فعالیت های قرآنی دانشجویان، مرکز آموزش های تخصصی علوم و فنون قرآنی و مرکز رشد و شکوفایی فناوری‏ ها و هنر قرآنی را از زیرساخت های ایجاد شده در جهاددانشگاهی برای توسعه فعالیت های قرآنی عنوان کرد. 

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل خاطرنشان کرد: مرکز رشد و شکوفایی فناوری‏ ها و هنر قرآنی با تمرکز بر توسعه کسب‏ و کارهای قرآنی، دینی و فرهنگی و به عنوان سازمانی پیشرو و پژوهش محور، وظیفه توسعه و ترویج فرهنگ و علوم قرآنی در بین دانشگاهیان کشور را بر عهده دارد.
 
اوچی اردبیلی با بیان اینکه این نهاد در راستای یکپارچه‌سازی فعالیت های قرآنی، آماده همکاری با مؤسسات قرآنی استان است افزود: با همکاری جهاددانشگاهی و موسسه قرآنی "سرای ذکر" اردبیل می توان برنامه‌های عملیاتی را برای تعمیق فرهنگ قرآنی، اجرایی نمود.
 
وی گفت: برگزاری مسابقات بین المللی و همایش های قرآن پژوهی می تواند به گسترش فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی کمک شایانی بکند. 

در این دیدار مدیر عامل موسسه قرآنی سرای ذکر اردبیل گفت: برگزاری کلاس های عمومی و تخصصی، تدوین و معرفی چهره‎های ماندگار و برجسته قرآنی، راه اندازی انجمن یاوران وقف قرآن، برگزاری محافل انس با قرآن و ضبط و بارگزاری دوره و مهارت‌های تربیتی در شبکه‌های مجازی از جمله برنامه‌های این موسسه است که در  سالجاری اجرایی می شود. 

رباب لاله با بیان اینکه باید بسترسازی لازم برای آشنایی با قرآن در مدارس و دانشگاه‌ها صورت گیرد افزود: با برنامه ریزی‌ مناسب و با برگزاری محافل انس با قرآن می توان فعالیت های قرآنی را در مراکز آموزش عالی و مدارس گسترش داد و با توجه به حضور جهاددانشگاهی در دانشگاه های استان، می توان از این ظرفیت برای گسترش فعالیت ها سود برد.
 
وی تصریح کرد: موسسات و نهادها می توانند از پتانسیل جهاددانشگاهی که تجارب ارزنده ای در فعالیت های قرآنی دارد جهت توسعه و تنوع بخشی به فعالیت های خود در راستای ترویج فرهنگ قرآنی استفاده کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: