• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1294-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل


مجوز برگزاری کنسرت در فضای آزاد نداده‌ایم


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: تاکنون در چهار سال مسئولیت فرهنگ و ارشاد اسلامی به هیچ گروه ملی و استانی مجوز برگزاری کنسرت موسیقی در فضای آزاد همچون کوچه، خیابان و محله نداده‌ایم.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، سیدناصر اسحاقی در جلسه هماهنگی برنامه‌های اعیاد شعبانیه در اردبیل اظهار کرد: بحث روی شکل محتوایی برنامه‌های مناسبتی و اعیاد باید در قالب اتاق‌های فکر مطرح و آسیب‌شناسی دقیقی در این زمینه انجام شود که امیدواریم این کار با نظر مساعد مسئولان استانی و تاکید معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل در سالجاری انجام شود.

وی با بیان اینکه در نیمه شعبان و هیج مناسبت دیگر ما مجوز برگزاری کنسرت موسیقی در فضای آزاد به ویژه کوچه، خیابان و معابر ندادیم، خاطرنشان کرد: ما تنها برای فضای سربسته و آن هم با در نظر گرفتن شرایط خاص مجوز برگزاری کنسرت صادر می‌کنیم و به هیچ وجه برگزاری کنسرت و حضور گروه‌های موسیقی و هنری در فضای آزاد ربطی به ارشاد ندارد و در حوزه مسئولیت اماکن نیروی انتظامی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: در اعیاد مختلف ما شاهد برگزاری برخی برنامه‌های فرهنگی، هنری و موسیقی به صورت خودجوش و در بین مردم هستیم که برای کاستن از آسیب‌ها و برخی دغدغه‌ها و نگرانی‌ها در برگزاری چنین رویدادهای غیرمحتوایی و گاه غیرمجاز باید دستگاه‌های متولی نظارت بیشتری را داشته باشند.

اسحاقی افزود: در این حوزه با کاستن از رفتارهای قهری باید به سمت کارهای ایجابی برویم تا براساس محتوای غنی فرهنگ اسلامی بتوانیم اعیاد و جشن‌های خود را به شکل پرمحتوا برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در هفته جاری و در نشستی که با دستگاه‌های فرهنگی خواهیم داشت هم برای ماه شعبان و هم رمضان برنامه‌های پیشنهادی به شورای فرهنگ عمومی ارجاع داده خواهد شد تا با مصوبه شورای فرهنگ عمومی و پختگی طرح‌ها در کارگروه‌ها و اتاق فکر بتوانیم زمینه اجرای آنها را فراهم کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ضرورت مردمی برگزار شدن جشن‌ها و برنامه‌های مناسبتی را با همکاری هیئت‌های مذهبی و کانون‌ها یادآور شد و بیان کرد: ما سالانه بیش از یک میلیارد تومان به کانون مساجد کمک می‌کنیم و قطعا همه این نهادها با تدارک صدها برنامه در ایام ماه شعبان سعی‌شان بر این است تا رضایت عمومی را فراهم کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: