• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-491-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

واردات بی‌رویه تولید و کارآفرینان را به ورطه ناامیدی کشانده است


نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: واردات بی‌رویه در کشور تولیدکنندگان و کارآفرینان ما را به معنای واقعی به ورطه ناامیدی کشانده و بهره‌وری اقتصادی را به حداقل رسانده است.
 
صدیف بدری در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، با اشاره به نامگذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری به حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: دولت و مجلس در لبیک به منویات مقام معظم رهبری باید با پرهیز از واردات بی‌رویه و مشابه کالاهای تولید داخل ضمن حمایت از تولیدکنندگان به افزایش بهره‌وری و اشتغال به شکل عملی کمک کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: آنچه که در این زمینه به عنوان یک اصل اساسی در تعامل و ارتباط با کشورهای همسایه باید مورد توجه قرار گیرد ورود به بازار آنها با تولید کالاهای باکیفیت داخلی است چرا که اصلا برازنده ملت ما نیست که در مناسبت‌های مختلف برای خرید کالای خود به کشورهای همسایه و شهرهای کوچک آنها سفر کنند.
 
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر ما بتوانیم با حمایت واقعی از تولیدکنندگان قیمت تمام شده محصول را پائین بیاوریم و در عین حال کیفیت را افزایش دهیم دیگر لزومی ندارد که اهالی شهرهای مرزنشین ما به وان، باکو و دیگر شهرها مسافرت کرده و خارج از کشور هزینه کنند.
 
بدری به تولیدات متنوع جامعه روستایی و عشایری در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: این تولیدات بومی و با کیفیت مناسب انجام می‌شود که قطعا هیچ آسیب و خطر زیست محیطی نیز ندارد اما به دلایل مختلف ما از این تولیدات چندان حمایتی نکرده‌ایم و قابلیت تولیدکنندگان ما نیز در این بخش مورد غفلت قرار گرفته است.
 
وی در ادامه به دغدغه مردم مرزنشین مغان با داشتن اراضی زرخیز در احقاق حقابه مغان اشاره و تصریح کرد: ما با دعوت از وزیر نیرو سعی خواهیم کرد تا این حقابه که در سال 92 مصوب شده شکل اجرایی و عملیاتی به خود بگیرد چرا که اهالی این منطقه دوست ندارند حتی یک مترمکعب از حقابه آنها به سایر مناطق منتقل شده و یا پایمال شود.
 
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی‌ ادامه داد: به هیچ وجه چنین حرکت‌ها و اظهارنظرهای خلاف واقع جز تهییج مردم منطقه هیچ نتیجه‌ای به همراه نخواهد داشت و توجیه فنی و اقتصادی و زیست محیطی نیز ندارد و به یقین وزارت نیرو باید حقابه مردم مغان را از ارس مورد توجه و مراعات قرار داده و به تقویت تولید ملی در این بخش کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: