• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1694-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل:

35 وقف جدید به ثبت رسید

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: در سال 96 بالغ بر 35 مورد وقف جدید با مشارکت واقفین و خیرین در استان اردبیل به ثبت رسیده است.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، حجت‌الاسلام اکبر قیامی در جلسه مشترک با واقفین و خیرین در اردبیل اظهار کرد: ما با تشریح شرایط جدید و ضرورت توسعه وقف‌های نوین سعی داریم تا از واقفین و خیرین دعوت کنیم تا در حوزه‌هایی نظیر درمان بیماری‌های صعب‌العلاج، کمک به ازدواج و اشتغال جوانان، تامین جهیزیه و کمک به دانشجویان و دانش‌آموزان‌ بی‌بضاعت در قالب عمل وقف اقدامی ماندگار انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: در سال جدید تلاش ما بر این است تا با ترغیب و تشویق خیرین و نیکوکاران وقف‌های مشارکتی را توسعه دهیم که در این زمینه با حضور در صنوف و اقشار مختلف سعی داریم تا بهترین شرایط برای احیای سنت حسنه وقف فراهم آید.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل ادامه داد: در توسعه وقف‌های مشارکتی که قطعا نسبت به سایر کارهای نیک از ماندگاری و جاودانگی برخوردار است سعی بر این است تا یک شرایط مناسب‌تر فراهم آید تا بتوانیم بخشی از مشکلات جامعه را به ویژه در حوزه اقتصادی سروسامان دهیم.

قیامی از ثبت 35 وقف جدید در مناطق مختلف استان اردبیل در یک سال اخیر خبر داد و بیان کرد: ما با تشریح اهمیت و ماندگاری وقف به خیرین سعی می‌کنیم تا آنها را به این امر مهم و یادگار ارزشمند ائمه اطهار ترغیب و تشویق کنیم که این شرایط در سالجاری نیز تقویت می‌شود.

وی رویکرد دیگر اداره اوقاف را در سال جدید در کنار توسعه وقف‌های مشارکتی اهتمام به کارهای عمرانی و احیای موقوفات موجود اعلام کرد و افزود: ما در شهرهای مختلف استان وقف‌هایی را سراغ داریم که با مقداری کار عمرانی و بهسازی و تعمیر قابلیت درآمدزایی دارند که در این باب تلاش می‌‌کنیم تا عملیات عمرانی را توسعه دهیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل بیان کرد: قطعا احیا و توسعه بقاع متبرکه و امامزاده‌ها نیز به عنوان مسئولیت و ماموریت اداره کل اوقاف و امور خیریه در دستور کار قرار دارد و سعی بر است تا یک حرکت مطلوب و مناسب در این حوزه انجام شود.

قیامی افزود: ما در این استان وقف‌هایی با سابقه 300، 400 و حتی 1000 سال داریم که در حال حاضر از عواید و خروجی آن در راستای کارهای نیک و خیرخواهانه استفاده می‌شود که قطعا در ثبت موقوفات جدید تلاش بر این است تا فرهنگ وقف را که نسبت به صدقه و کمک‌های مقطعی از ماندگاری و جاودانگی برخوردار است راهبرد تقویت و توسعه همه جانبه مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: