• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-5790-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

استاندار اردبیل:

کتاب اشتغال استان پایان سال تدوین می شود


استاندار اردبیل گفت: پایان امسال کتاب اشتغال استان مشتمل بر کلیه اشتغال ایجاد شده بر مبنای 20 هزار نفر تهیه و تدوین می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، اکبر بهنامجو در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اردبیل اظهار کرد: در اولین جلسه شورای گفتگو در سالجاری خوشحال هستیم که اتاق بازرگانی سند جامع توسعه صادرات استان را تدوین کرده و قرار است تا یک ماه آینده وظایف و اختیارات دستگاه‌ها، نهادها و مجموعه‌های مختلف در عملیاتی کردن این امر مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: در این سند باید همه کارها منجر به تولید کالاهای صادرات محور معطوف شود و در این زمینه نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و نهادها هستیم.

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل افزود: ما بر اینکه به یک جهش خوب در حوزه صادرات، تولید داخلی و اشتغال برسیم باید ظرفیت همه دستگاه‌ها و مدیران اجرایی بسیج شود تا در پایان سال یک حرکنت مطلوب و مناسبی را شاهد باشیم.

بهنامجو به حمایت از کالای ایرانی و پیشنهادات ارائه شده در اجرایی کردم این مطالبه به حق مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ما امسال در یک برنامه‌ریزی دقیق سعی در ایجاد 20 هزار فرصت شغلی داریم که این کار ظرف چهار سال آینده پیگیری خواهد شد تا زمینه اشتغال 80 هزار نفر در استان اردبیل فراهم آید.

وی بیان کرد: به دور از شعار و برخی اغراق‌گوئی‌ها سعی داریم این 20 هزار شغل را عینیت بخشیم که از همین ابتدای سال بستر کار با ایجاد برخی کارگاه‌ها و مجموعه‌های تولیدی فراهم شده و به تدریج در ماه‌های آینده نمود عینی آن را شاهد خواهیم بود.

استاندار اردبیل ادامه داد: در پایان امسال کتاب اشتغال مشتمل بر کلیه مشخصات افراد مشغول به کار شده تدوین و تهیه خواهد شد و تمام تلاش ما بر این است تا بتوانیم به اهداف موردنظر دست یابیم.

بهنامجو به توافق ایجاد یک هزار و 600 شغل با همکاری کمیته امداد و زندان‌ها اشاره کرد و افزود: قرار است در زمینه تولید تابلو فرش، فرش و صنایع دستی کارگاه‌هایی را با همکاری کمیته امداد و زندان برای مددجویان مهیا کنیم تا با تهیه مواد اولیه بافندگان امکان تولید محصولات نهایی را داشته باشند.

وی ادامه داد: قرار شده بیمه تامین اجتماعی یک سال حق و حقوق افراد مشغول در این کارگاه‌ها را تامین کنند و در سال دوم نیز 50 درصد این مبلغ از طریق تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد تا از لحاظ پوشش بیمه‌ای این افراد مشکلی نداشته باشند.

استاندارر اردبیل بیان کرد: قرار شده در شهرستان‌های گرمی، مشگین‌شهر و خلخال کار به سرعت انجام شود و در اردبیل نیز با ایجاد کارگاه‌های تولیدی فعالیت‌های خوبی را شاهد باشیم.

بهنامجو در پایان گفت: همه مدیران و مسئولان استانی و بانک‌ها باید تلاش مضاعفی را بکار گیرند تا هم سند اشتغال و هم سند توسعه صادرات استان با تکیه بر تولید بومی و ملی تقویت شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: