• جمعه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-5890-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

دبیر شورای اسلامی استان اردبیل:

احداث پارکینگ‌های عمومی و شبکه‌های معابر در اولویت سالجاری است

دبیر شورای اسلامی استان اردبیل گفت: احداث پارکینگ‌های عمومی با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و اجرای طرح‌های شبکه معابر در سالجاری در اولویت قرار دارد.

 به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، یعقوب هاشمی اظهار کرد: مقاوم‌سازي و افزايش انعطاف‌پذيري در نهايت توسعه پايدار اقتصادي و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی را به دنبال دارد که امیدواریم در عرصه عمل این مطالبات تحقق پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در ارتباط با بخش حمل و نقل و ترافيك شهري هرگونه اقدامات در خصوص بهبود وضعيت حمل و نقل شهري و تردد روان از موضوعات مهم اقتصاد مقاومتي است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اردبیل بیان کرد: خوشبختانه با تصويب طرح جامع حمل و نقل و ترافيك شهر اردبیل اقدامات اساسي در ابعاد مختلف نرم‌افزاري و سخت‌افزاري، هوشمندسازي و توسعه كالبدي شبكه‌هاي معابر و ارتباطي از طريق احداث پل‌هاي زير گذر و روگذر مورد توجه قرار گرفته که زمینه اجرای آن نیز مهیا شده است.

وی نمونه این پروژه‌ها را پل قدس اعلام کرد و گفت: پروژه‌هاي پل روگذر قدس و داروپخش از جمله پروژه‌هاي در حال اجراست که در کنار آن در سالجاری پل بسيج كه در تكميل كمربندي دوم شهر نقش اساسي را در روان‌سازي ارتباطات اصلي ترافيكي فراهم کرده است، خواهد داشت.

عضو شورای شهر اردبیل ضرورت احداث مرکز کنترل و حمل و نقل ترافیک شهری را با مشارکت بخش خصوصی یادآور شد و بیان کرد: ايجاد مركز كنترل و حمل و نقل ترافيك با مشاركت بخش خصوصي از جمله برنامه‌هاي سالجاری است كه می‌تواند پايه و اساس ايجاد شهر هوشمند و الكترونيكي قرار گیرد.
هاشمی تصریح کرد: این کار قطعا در بهبود و كارايي حمل ونقل و افزايش بهره‌وري در انرژي، سوخت و كاهش زمان سفر موثر بوده كه از لحاظ رواني بر رفتار اجتماعي و اقتصادي ساكنين شهري اثرات مثبت خواهد داشت.

وی ادامه داد: از جمله برنامه‌هاي موثر در سالجاری در اين خصوص اعمال تسهيلات ويژه در راستای توسعه احداث پاركينگ‌هاي عمومي از طريق مشاركت و سرمايه‌گذاري بخش خصوصي و اعمال شرايط مناسب براي اجراي طرح‌هاي شبكه‌هاي معابر مصوب طرح تفصيلي شهردار ارتباط با عقب نشيني‌ها در زمان نوسازي و بازسازي در احداثي‌هاست.

 دبیرشورای اسلامی استان اردبیل ادامه داد: گوياسازي در سطح شهر از طريق توسعه تابلوهاي ترافيكي، احداث پل‌هاي عابر پياده در سطح شهر به ویژه در نقاط حادثه‌خيز  از جمله در معابر اصلي كمربندي اول و دوم، تجهيز و نوسازي و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي و فرهنگسازي عملياتي به استفاده از سفرهاي داخلي از ناوگان عمومي و پرهيز  از سفرهاي غيرضروري و تك سرنشيني از جمله برنامه و اقدامات شوراي شهر و شهرداري به شمار می‌رود.

هاشمی بیان کرد: البته توسعه مراكز تفريحي و رفاهي و فضاهاي عمومي يكي از موارد موثر در كاهش سفرهاي غيرضروري و تك سرنشيني به ویژه در مركز شهر است.

وی بیان کرد: در ارتباط با مقاوم‌سازي و انعطاف‌پذيري و يا به اصطلاح نمود عيني اقتصاد مقاومتي در حمل و نقل و ترافيك طرح تفصيلي ساماندهي مركز شهر در محدوده ميدان سرچشمه با توجه به نقش كاربري‌هاي درماني و بهداشتي با محوريت ايجاد محدوديت عبور و مرور خودروها و تقويت عملكرد عابر پياده و تمركززدايي كاربري‌هاي ترافيك‌زا از مركز شهر و توزيع مناسب آن در مكان‌هاي تعريف شده در سطح شهر است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اردبیل از ديگر كاربري‌هاي مهم شهري در پايداري بحث  ترافيك را موضوع كاربري و عملكرد محل فعلي آهن‌فروشان اعلام کرد و گفت: خوشبختانه اقدامات اوليه و اساسی برای انتقال آن به مكاني خارج از محدوده شهر صورت گرفته و طبق برنامه مدون عملياتي اجرايي انجام مي‌شود.

هاشمی تصریح کرد: با توجه به شرايط خاص موضوع انتقال آهن‌فروشان، مشاركت صاحبان غرفه‌ها و شاغلين در مجموعه یاد شده و نهادهاي مرتبط در تسريع عملياتي کردن اين پروژه نقش اساسي داشته و نظر به مساحت محل مورد نظر آهن‌فروشان بعنوان فضاي عمومي و تفريحي و قابليت بهره‌برداري در زمان بحران طبيعي در شهر را مطرح کرد. 

دبیر شورای اسلامی استان اردبیل بیان کرد: در اقتصاد مقاومتي اساس و مبنا مباحث علمي و سيستمي بودن عملكردها و برنامه‌هاست و اميدوارم مجموعه شوراي شهر و شهرداري و در نهايت مردم و تمام دستگاه‌هاي اجرائي  دخيل در امورات تمام سكونتگاه‌هاي انساني دست به دست هم داده و با حمايت از نيروي انساني متعهد و متخصص با ارتقا كيفيت توليدات داخلي و حفظ محيط زيست در راستاي عملياتي نمودن واقعي اقتصاد مقاومتي نقش موثري را ایفا کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: