• جمعه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1391-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای شهر اردبیل:

رایزنی با سرمایه‌گذار ترک برای احداث هتل در اردبیل/سفر سودمندی به ترکیه داشتیم

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: در سفری که اخیرا با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و شهردار به ترکیه داشتیم قرار شد با حضور یک سرمایه‌گذار ترک هتلی در شهر اردبیل احداث شود.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، علیرضا پوستی در بیست و سومین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل در دوره پنجم اظهار کرد: به دنبال حضور تعدادی از علویان کشور ترکیه در اردبیل که به دلیل عشق و ارادت به اهل بیت به ویژه علی (ع) و محبان آن حضرت به ویژه شاه اسماعیل خطایی در اردبیل حاضر شده بودند تصمیم بر این شد تا تعدادی از مسئولان استان اردبیل نیز با حضور در ترکیه از نزدیک با فعالیت‌های آنها آشنایی پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: با دعوت رسمی، آیت‌الله سیدحسن عاملی برای سخنرانی در آنکارا حاضر شد و به دلیل محدودیت زمان تعدادی از اعضای شورای شهر به شکل مرخصی و با هزینه شخصی خود به این سفر راغب شده و مسافرتی چند روزه به ترکیه را انجام دادیم.

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: در این سفر شهردارر و اعضای شورای شهر بدون ماموریت بلکه به شکل مرخصی حاضر شدند و ما با حضور در آنکارا در کنار حضور در جمع علویان که با استقبال گرم آنها نیز روبرو شدیم سعی کردیم در ضیافت شامی که سفارت ایران در آنکارا ترتیب داده بود حضور و با اردبیلی‌های مقیم این شهر دیدارهایی را داشته باشیم.

پوستی افزود: در راستای توسعه قابلیت‌های گردشگری و مشاهده توانمندی کشور همسایه، ترکیه در این باب از تاسیسات آبدرمانی در آنکارا دیدن کرده و در رایزنی‌هایی که انجام دادیم قرار شد تعدادی از گردشگران این شهر نیز با سفر به اردبیل و سرعین از توانمندی گردشگری این خطه دیدن کنند.

وی تصریح کرد: در روز آخر سفر نیز نشستی را با یکی از سرمایه‌گذاران ترک در حوزه گردشگری داشتیم که قرار شد با حضور در اردبیل زمینه ساخت هتل در شهر اردبیل به همت این سرمایه‌گذار فراهم آید.

در این جلسه نامه‌های ارائه شده از سوی شهرداری اردبیل مورد بررسی قرار گرفت و با رای مثبت اعضای شورای شهر همه آنها به تصویب رسید و نامه فرمانداری اردبیل در تائید و تصویب کلیات لایحه بودجه سال 97 شهرداری و ابلاغ آن به شهرداری برای اجرا قرائت شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: