• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-2690-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل خبر داد:

پوشش 50 درصدی فاضلاب در استان اردبیل/ دو تصفیه‌خانه در قالب اقتصاد مقاومتی در اردبیل اجرا شده است


مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: در حال حاضر 50 درصد مردم استان اردبیل زیرپوشش انشعاب فاضلاب قرار دارند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، سیف‌اللهی در بازدید از خبرگزاری ایسنا اظهار کرد: در تمامی شهرهای استان اردبیل در حال حاضر فعالیت‌های آبرسانی در حال انجام است و در بخش استحصال، تامین و توزیع آب در هیچ یک از شهرها مشکل حادی وجود ندارد. 
  
وی با اشاره به اینکه سه شهر جدیدالتاسیس استان شامل ایردموسی، ثمرین و زهرا از توابع مغان، اردبیل و سرعین نیز در مرحله تحویل و پیوستن به شبکه آبرسانی شهری است، خاطرنشان کرد: 352 هزار مشترک خانگی و غیرخانگی آب و 170 هزار مشترک فاضلاب در استان اردبیل وجود دارد. 
  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل از تولید سالانه 73 میلیون مترمکعب آب در استان خبر داد و افزود: 56 هزار مترمکعب از این آب با در آمد و مابقی آب تولید شده بدون درآمد است که شامل هدررفت شبکه و مصارف غیرمجاز می‌باشد. 
  
سیف‌اللهی حجم فاضلاب تولیدی در استان را نیز 31 هزار مترمکعب اعلام کرد و گفت: باید با برنامه‌‌ریزی‌های درست از سوی مسئولان و متولیان نسبت به استفاده صحیح از این میزان فاضلاب تولید شده در استان اقدام شود. 
  
وی از بدهی 41 میلیاردی شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: شرکت آب و فاضلاب به عنوان یک شرکت زیان‌ده در حال فعالیت است به طوری که قیمت تمام شده آب یک هزار و 100 تومان است که متوسط نرخ فروش ما با مبلغ 332 تومان برای مصارف خانگی و 550 تومان برای مصارف غیرخانگی است. 
  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل با اشاره به اینکه 80 میلیارد تومان هزینه سالانه شرکت آب و فاضلاب برآورد شده که با درآمد 31 میلیارد تومانی همخوانی نداشته و با احتساب 33 درصد هزینه‌ نیروی انسانی از محل اعتبارات شرکت مشکل مالی در آب و فاضلاب استان وجود دارد.
  
سیف‌اللهی بزرگترین مشکل در حوزه آب و فاضلاب را ضریب قیمتی آب‌بها دانست و افزود: سال گذشته کل اعتبارات ما 60 میلیارد توما بود که با تحقق 43 درصدی روبرو بودیم. 
  
وی به برنامه‌های اجرایی شرکت در سالجاری اشاره کرد و گفت: 8.5 کیلومتر اصلاح شبکه، 31 کیلومتر اصلاح و بازسازی، دو کیلومتر خط انتقال، 49 کیلومتر شبکه فاضلاب و 4.5 کیلومتر خط انتقال فاضلاب امسال در استان اردبیل اجرایی خواهد شد. 
  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل از تکمیل و راه‌اندازی تصفیه‌خانه‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار، سرعین، نیر و کوثر در سالجاری خبر داد و خاطرنشان کرد: ما در تمامی شهرهای استان عملیات اجرایی فاضلاب را انجام می‌دهیم و تا هفته دولت بخش جامد تصفیه‌خانه شهرستان بیله‌سوار به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: