• یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-892-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

فرماندار اردبیل:

بازنشسته‌ها در همه عرصه‌ها میدان کار را برای جوانان باز کنند


  
فرماندار اردبیل گفت: بازنشسته‌ها در همه حوزه‌ها بهتر است فضا و فرصت کار را برای جوانان فراهم کنند و از اشتغال در پست‌ها و جایگاه‌های مختلف پرهیز کنند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، جواد زنجانی که خود از مدیران بازنشسته است با ارائه مدلی به رئیس سازمان صندوق بازنشستگی در ممنوع‌الکار کردن بازنشسته‌ها در همه حوزه‌ها در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال در استان اردبیل اظهار کرد: باید مشاغل در کشور بازتعریف شود چرا که با کمال تاسف نیمی از اشتغال در بخش‌های مختلف را بازنشستگانی اشغال کرده‌اند که فعالیت مجدد آنها مانع از بکارگیری نیروی جوان و تازه نفس شده است. 
  
وی با بیان اینکه تعداد زیادی از این بازنشستگان به بهانه درآمد اندک از بازنشستگی در بیمه‌ها، بانک‌های خصوصی، دفاتر پیشخوان، پلیس +10، بنیاد تعاون، موسسات غیردولتی و حتی آژانس‌ها و مشاغل دیگر فعالیت‌ می‌کنند، خاطرنشان کرد: با این شرایط عده‌ای از جوانان حتی در مشاغل غیردولتی نیز فرصت شغل و استخدام پیدا نمی‌کنند و یک شرایط ناامیدی را شاهد هستیم به طوری که جوانان دیگر رغبت و انگیزه‌ای به کار نشان نمی‌دهند. 
  
فرماندار اردبیل گفت: صندوق‌های بازنشستگی اغلب در مسیر ورشکستگی گام برمی‌دارند چرا که با این شرایط قادر به پرداخت حق و حقوق بازنشسته‌ها نیستند در حالی که با توانمندی این صندوق‌ها باید به سمتی حرکت کنیم تا یک بازنشسته با حقوق بازنشستگی بتواند بدون دغدغه فعالیت کند.
  
زنجانی با انتقاد از کسانی که به عنوان بازنشسته برخی شغل‌ها، پست‌ها و مناصب متنوعی را عهده‌دار شده‌اند، بیان کرد: این شرایط وضعیتی را رقم زده است که جوانان ما بدون داشتن شغل دلمرده و پیر و خسته شده‌اند در حالی که در بسیاری از حوزه‌ها بازنشسته‌ها جولان داده و جای نیروهای کار با بهره‌وری بیشتر و توان مسئولیت‌پذیری بالاتر را گرفته‌اند. 
  
فرماندار اردبیل در حالی این اظهارات را مطرح کرد که خود او بیش از 36 سال است که در مسئولیت‌های مختلف حضور داشته و هنوز هم حاضر نیست در سمت فرمانداری مسئولیت خود را به جوانان علاقمند و جویای کار بدهد که اظهارات او در این جلسه با حاشیه‌هایی همراه بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: