• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1194-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار اردبیل:

موضوع فرهنگ در استان اردبیل مهجور باقی مانده است


معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: متاسفانه در استان اردبیل موضوع فرهنگ همچنان مهجور مانده و چندان توجهی به این حوزه در برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌ها نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، علی نواداد در در مراسم نقد و رونمایی از مجموعه کتاب‌های زعفر احدزاده نویسنده اردبیلی اظهار کرد: توسعه فرهنگی را همچنان به عنوان یک اولویت جدی و اساسی در استان اردبیل در سالجاری دنبال می‌کنیم و در عناوین و حوزه‌های مختلف از برنامه‌های متنوع در این بخش حمایت جدی انجام می‌دهیم.
 
وی با بیان اینکه در تحقق برنامه‌های بخش فرهنگی و هنری به جد نیازمند مشارکت فراگیر مردم هستیم، خاطرنشان کرد: به عناوین مختلف نظیر هفته کتاب، نشست ماهانه کتابخوانان، تولید آثار و رونمایی از آنها از فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی حمایت می‌کنیم و بر این باوریم سرمایه‌گذاری در این بخش یکی از ضرورت‌ها و ابزارهای حقیقی توسعه به شمار می‌رود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل افزود: متاسفانه در جامعه ما و همچنین در استان اردبیل موضوع فرهنگ مهجور مانده و ضرورت دارد همه تلاش کنند تا این غربت و مهجوریت از چهره حوزه فرهنگ استان زدوده شود.
 
نواداد شیرینی مطالعه را به عنوان یک انگیزه مضاعف در گرایش به کتاب و کتابخوانی دانست و بیان کرد: همین که یک پیرمرد 98 ساله افسوس می‌خورد که کاش عمر بیشتری داشت تا کتاب‌های زیادتری را مطالعه می‌کرد، چنین شرایطی باید انگیزه ما را برای مطالعه کتاب و ضرورت گرایش به این امر فراهم آورد.

وی تصریح کرد: برای زدودن این مهجوریت باید نسل جوان ما را امروز با انگیزه بیشتر با کتاب و کتابخوانی آشنا کنیم تا بهترین شرایط برای رونق گرفتن این امر ارزشمند در جامعه فراهم آید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: