• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1294-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

3 کتابخانه عمومی در اردبیل افتتاح می‌شودمدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: سه کتابخانه عمومی در سالجاری در استان اردبیل تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد
.
 
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، رباب عزیزخانی در مراسم نقد و رونمایی از مجموعه کتاب‌های زعفر احدزاده نویسنده اردبیلی اظهار کرد: در توسعه فضای فیزیکی کتابخانه‌ها ما امسال شاهد افتتاح دو پروژه کتابخانه‌ای شامل کتابخانه شام اسبی اردبیل و انجیرلوی بیله‌سوار خواهیم بود که به سرعت عملیات اجرایی آنها در حال تکمیل است.
 
وی به پیشرفت 90 درصدی پروژه کتابخانه مرکزی بیله‌سوار اشاره و خاطرنشان کرد: این پروژه که با کمک منابع دولتی و خیرین در فضایی به مساحت بیش از 2 هزار مترمربع در حال احداث است، تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: در برخی از شهرستان‌ها ما مناطق محروم و کم جمعیت داریم که نیاز به کتابخانه دارند که به دلیل محدودیت منابع اعتباری در احداث کتابخانه سعی می‌کنیم تا به شکل کتابخانه سیار در این مناطق خدمات‌رسانی کنیم.
 
عزیزخانی در مورد برنامه‌های امسال کتابخانه عمومی استان اردبیل حمایت از نویسندگان بومی و تولید آثار آنها، بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در سرلوحه کار ما قرار دارد و در طول سال مورد حمایت جدی قرار می‌دهیم بحث تولید کتاب خوب توسط نویسندگان بومی و برگزاری مراسم رونمایی از این آثار است.
 
وی بیان کرد: ما امسال برنامه‌های فرهنگی متنوعی را نظیر جمع‌خوانی کتاب، نشست کتابخوانان و معرفی کتاب ماه برگزار می‌کنیم تا در همه شهرستان‌ها بتوانیم ایجاد انگیزه و رغبت در مسیر توانمندی تولید و مطالعه کتاب را شاهد باشیم.
 
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تصریح کرد: در مراسم امروز سه کتاب نویسنده اردبیلی زعفر احدزاده شامل سید عبدالرحیم خلخالی، گیوی سرزمین نیکان و بزرگان و کتاب امیرعشایر خلخالی رونمایی شد تا علاقمندان به تهیه این کتاب بتوانند نسبت به جنوب استان اردبیل اطلاعات بیشتری را کسب کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: