• جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-495-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

امام جمعه اردبیل:

حوزه جوانان از ورزش منفک شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: شایسته است در رسیدگی به امور جوانان این حوزه از بخش ورزش کشور جدا شود چرا که سیستم ورزش و حوانان فعلی کارآمدی و مقبولیت چندانی ندارد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی در دیدار صمیمی اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد و جوانان در اردبیل اظهار کرد: اصلی‌ترین کار ما تربیت نسل شایسته در طراز انقلاب اسلامی است به طوری که اهمیت کار تربیت به حدی است که هیچ مسئولیت و هنری به پای هنر تربیت و همچنین هنر مملکت‌داری نمی‌رسد.

وی کشف استعدادهای ناب را زمینه‌ساز رشد و تعالی جامعه اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: در این کار پیچیده عناصر متعدد و تاثیرگذاری نقش ایفا می‌کنند که به نظر می‌رسد ورزش و جوانان نتوانسته به رغم موفقیت در عرصه ورزش در حوزه جوانان کارنامه قابل قبول داشته باشد.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه ادغام ورزش با جوانان حرکتی مقبول نبوده چرا که تنها نیاز جوانان ورزش محسوب می‌شود، افزود: ما امیدواریم با تدبیر مجلس حوزه جوانان از ورزش جدا شده و یک وزارتخانه مستقل پیگیر امور جوانان در حوزه‌ها و بخش‌های تخصصی باشد.

عاملی نیاز جوانان را به کارهای علمی، اعتقادی، پرورش نبوغ و استعدادها و آشنایی با فرهنگ و مدنیت و تاریخ این مرز و بوم یادآور شد و گفت: ورزش و جوانان در همه این حوزه‌ها نمی‌تواند کار تخصصی انجام دهد در حالی که ما امروز در حفظ و اعتلای غرور مقدس جوانان و تعالی بنیان‌های علمی آنها به کارهای اساسی و زیربنایی در جلب مشارکت آنها و برانگیختن عواطف و احساسات نسل آینده به شدت نیازمند یک حرکت بنیادین هستیم.

وی تاکید کرد: جوانان ما امروز از حوزه‌های مختلف مورد هجمه و تهدید هستند و در این فضای سردرگمی شایسته است جریان تربیتی آنها به گونه‌ای طراحی شود تا جوان ما سر از یک مسیر عقلایی و منطقی درآورد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: فرهنگ افن غرب با زیر سوال بردن هویت اسلامی جامعه ما به دنبال سربازگیری شبانه از جوانان در مسیر تخریبی و انحرافی است به طوری که اگر جوان ما مجهز به علوم، فنون و مسایل فکری و اعتقادی نباشد قطعا قابلیت مقابله با جریان‌هایی همچون وهابیت را نداشته و نمی‌تواند از اعتقادات ناب شیعی دفاع کند.

عاملی تولید شبهات متعدد در مسایل دینی و اعتقادی را از سوی نظام غرب و برخی جریان‌های روشنفکر در طول سال‌های گذشته یادآور شد و بیان کرد: در مقابل این جریان انحرافی شایسته است جوان ما با مبانی معرفتی آنچنان انس پیدا کند تا با شناخت از اراده حکیمانه خداوند در مدیریت جهان و آشنایی با قوانین و سنت‌های آفرینش بتواند در برابر انحرافات غربی بایستد.

وی در ادامه گفت: باید ورزش و جوانان حرکتی را انجام دهد تا جوانی که در سر سفره فرهنگ و مدنیت 1400 ساله این سرزمین نشسته بتواند با مجموعه ارزشمند تاریخ، تمدن و ادبیات آشنا شده و با 700 نوع آداب توصیه شده در مکتب اسلام انس بگیرد در حالی که ورزش و جوانان نمی‌تواند چنین فضای آموزشی و تربیتی را ایجاد کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل به آمار بالای طلاق در جامعه و ضرورت تدبیری مناسب برای کاهش این آمار اشاره کرد و افزود: در تحقق شعار سال و خرید کالای ایرانی ما به یک فرهنگ و مدنیتی نیاز داریم تا همه با احساس مسئولیت نسبت به خرید کالای ایرانی با افتخار تمام ورود پیدا کنند.

عاملی ذائقه متنوع جوانان را در گرایش به حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و اجتماعی یادآور شد و اظهار کرد: امیداریم با استقلال کار در حوزه جوانان و شکل‌گیری یک وزارتخانه مستقل سیستمی در کشور طراحی شود تا در کنار خانواده‌ها نهادهای تاثیرگذار نیز بتوانند در مسیر تربیت و تعالی نسل آینده گام عملی و جدی بردارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: