• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1694-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معلم‌ها عقلانیت را در بین انسان‌ها تقویت می ‌کنند


  
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه معلم‌ها عقلانیت را در بین انسان‌ها تقویت می کنند، گفت: براین اساس تاریخ و فرهنگ کشورمان مدیون این قشر زحمت کش است. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی درمراسم سپاس از معلم در دبیرستان فرزانگان اردبیل گفت: ملت ایران هم اکنون به واسطه درایت و دانایی برای کشورش تصمیم می گیرد و در زمینه های مختلف سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی تاثیرگذار است. 
  
وی اضافه کرد: معلم عقلانیت را در بین انسان‌ها تقویت می کند و بشریت را از جهل و تاریکی که سرچشمه تمام پلیدی‌ها است، می رهاند. 
  
وی با تاکید بر تربیت نیروهای نخبه و دانشمند توسط معلمان افزود: هم اکنون در دنیا کشورهایی که در تولید دانش موفق عمل کردند و در بین سایر کشورها به عنوان پیشرفته محسوب می شود. 
  
  
به گفته امام جمعه اردبیل ایران تنها کشوری است که بر اساس حاکمیت ملی و اسلامی اداره می شود و وجود این مزیت در کشورمان به واسطه تربیت انسان‌هایی تاثیر گذار توسط معلمان است. 
  
وی با بیان اینکه دانش آموزان باید تلاش کنند در تولید دانش جهانی نقش اساسی در آینده داشته باشند، خاطرنشان کرد: ما باید موقعیت خود را در دنیا به عنوان کشور قدرتمند و صاحب علم موقعیت خود را حفظ کنیم. 
  
وی افزود: تمامی مشکلات و جنگ‌هایی که در بین ملت‌ها رخ می دهد، ناشی از جهل است که با تقویت دانش بشری و گسترش دانایی این مشکلات نیز کاهش می یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: