• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5490-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

در سال حمایت از کالای ایرانی؛بانک کشاورزی دیدگاه حمایتی از تولید ایرانی ندارد


   
  
در سال مزین به حمایت از تولید کالای ایرانی جمعی از سرمایه‌گذاران در حوزه کشاورزی بر این باورند که بانک کشاورزی دیدگاه حمایتی از تولید ایرانی ندارد و با کارشکنی‌هایی که در حوزه پرداخت و استمهال وام‌ها انجام می‌دهد سدی در برابر تولیدکنندگان شده است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، مدیرعامل کارخانه روغن نباتی سلامت که چند ماهی است به دلیل فشارهای بانک کشاورزی واحد تولیدی‌اش تعطیل شده در این زمینه اظهار کرد: اگر امسال سال حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی نامگذاری شده و باید براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تولید داخلی مورد حمایت قرار گیرد آیا شایسته نیست برخی از بانک‌ها که تسهیلات داده و به عنوان شریک در واحدهای تولیدی مشارکت دارند مشکلات تولیدکنندگان را از نزدیک مشاهده کرده و نسبت به حل این مشکلات و معضلات پیشقدم شوند؟ 
  
حسین افسانه خاطرنشان کرد: این بانک‌ها و موسسات تنها منتظر گرفتار شدن تولیدکنندگان و صاحبان واحدهای تولیدی هستند تا با سپری شدن مهلت تعیین شده تنها بتوانند تمامی وثیقه‌ها و ضمانت‌نامه‌ها را به اجرا بگذارند تا سرپناه و خانه امید چنین تولیدکنندگانی را تملک کنند و به در به دری تولیدکنندگان دامن بزنند. 
  
وی گفت: بانک کشاورزی وام مضاربه داده و به جای حمایت از تولیدکننده با تاخیر در پرداخت این تسهیلات به جای مشکل‌گشایی سعی می‌کند تا با حربه‌ها و تهدیدات مختلف تولیدکننده را در تنگنا قرار داده تا با فشارهایی که وارد می‌کند تولید را در کارخانه روغن نباتی سلامت اردبیل تعطیل کند. 
  
مدیر عامل کارخانه روغن نباتی سلامت تصریح کرد: ما از وزارت جهاد کشاورزی که بانک کشاورزی زیرمجموعه آنها محسوب می‌شود انتظار داریم تا دیدگاه‌های حمایتی از تولیدکنندگان از این بخش را به صورت عملی داشته باشند و واحدهایی همچون روغن نباتی سلامت را که به فرآوری محصول باارزش کلزا و دانه‌های روغنی اقدام کرده همچنان در احیا و حمایت از چنین زراعتی روی پای خود ایستاده و بتواند به تولید خود در سال حمایت از کالای ایرانی ادامه دهد. 
  
افسانه افزود: به رغم وعده استاندار اردبیل در راه‌اندازی مجدد این کارخانه تاکنون بانک کشاورزی هیچ حمایتی از این کارخانه انجام نداده بلکه با به اجرا گذاشتن وثیقه‌ها زمینه‌ای را فراهم کرده تا اعضای یک خانواده دچار التهاب و نگرانی شده و حتی یکی از این افراد با عارضه جدی و بیماری شدید به دلیل فشارها و تهدیدها روبرو شده است. 
  
وی ادامه داد: ما هیچ مشکلی در فعالیت مجدد این کارخانه نداریم اما به نظر می‌رسد بانک کشاورزی و مسئولان آن در استان گوش شنوایی برای شنیدن واقعیت‌ها و شرایط خاص اقتصادی امروز ندارند و به جای حمایت و همراهی تولیدکنندگان سعی می‌کنند به عناوین مختلف، این واحدهای تولیدی را در مضیقه قرار دهند. 
  
کارخانه روغن نباتی اردبیل که با نام تجاری سلامت در سال‌های گذشته محصولات خود را به بازار عرضه می‌کرد از چند ماه پیش به دلیل عدم همراهی بانک کشاورزی در استمهال بدهی و برخی مشکلات ایجاد شده رو به تعطیلی گذاشته و استاندار اردبیل قول داده تا این کارخانه دوباره احیا شده و به چرخه تولید در استان بازگردد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: