• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5690-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل:

تولد 401 نوزاد در مرکز درمان ناباروری اردبیل


  
  
  
رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل گفت:  به همت متخصصان مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی اردبیل با تولد  401 کودک امید را به زندگی خانواده‌ها تقدیم کرده‌ایم.

مهران اوچی اردبیلی در جریان بازدید معاون استاندار اردبیل از خبرگزاری ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: ما قدردان حمایت استاندار اردبیل و معاونین در پیگیری کارها و فعالیت‌های مرتبط با جهاد دانشگاهی در مرکز و استان اردبیل هستیم و امیدواریم با شرایط به وجود آمده جهاد دانشگاهی بتواند به ماموریت حساس خود در عرصه‌های مختلف به شایستگی عمل کند. 
  
وی فعالیت قوی و منسجم مرکز درمان ناباروری اردبیل را یادآور شد و خاطرنشان کرد: میانگین ما در میزان ناباروری مردان و زنان در استان اردبیل دو درصد بیشتر از میانگین کشوری است و به همین خاطر ما سعی کردیم در سال‌های گذشته بخشی از دانش فنی رویان را در اردبیل مستقر کنیم که به واسطه فعالیت این مرکز تاکنون 401 نوزاد با روش‌های جدید و نوین متولد شدند. 
  
رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل حضور گردشگران و مسافران را از کشورهای آذربایجان و نخجوان برای درمان در مرکز ناباروری قفقاز اردبیل یادآور شد و گفت: ما برنامه خود را برای ساماندهی این بیماران در بدو ورود به خاک کشورمان در شهرستان مرزی بیله‌سوار ارائه کردیم و امیدواریم با حمایت مسئولان استانی و شهرستانی بتوانیم کلینیک تخصصی را در گمرک بیله‌سوار راه‌اندازی کنیم . 
  
اوچی اردبیلی درآمد حاصل از این محل را بسیار وسیع و گسترده و در راستای حمایت از صنعت توریسم اعلام کرد و افزود: جهاد دانشگاهی در تقویت و توسعه صنعت توریسم و ابعاد مختلف آن با برنامه‌ریزی و هدفگذاری مشخص اقدامات خوبی را آغاز کرده است. 
  
وی در ادامه به تولید نشاسته مورد مصرف در صنعت نفت به همت پژوهشگران استان اردبیل اشاره و تصریح کرد: با توجه به تولید 750 هزار تن سیب‌زمینی در استان که بخشی از آنها ضایعات تلقی می‌شوند ما تلاش کردیم تا از دورریز این محصول نشاسته مورد مصرف در صنعت نفت را تولید کنیم که 100 درصد این محصول در کشور وارداتی است. 
  
رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل‌ بیان کرد: ما توان آن را داریم تا با حمایت مسئولان و تامین منابع مورد نیاز به عنوان استا پایلوت در این زمینه تا یک هزار و 500 تن تولید را در این حوزه انجام دهیم که از معاون استاندار انتظار می‌رود جهاد دانشگاهی را در انجام این ماموریت ارزشمند در تقویت اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی یاری کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: