• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1894-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

دولت برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری تسهیلات کم بهره اختصاص می دهد


معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گفت: دولت برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری تسهیلات کم بهره اختصاص می دهد.
 
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، احمد دانیالی در مراسم معارفه مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری اردبیل با اشاره به اینکه دولت اقدامات خوبی در حوزه گردشگری انجام داده است، گفت: دولت برای اشتغال و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری تسهیلات کم بهره اختصاص می دهد چرا که کشور ما به لحاظ شناخته شدن به عنوان سرزمین چهار فصل در تمام طول سال می تواند پذیرای گردشگران خارجی باشد.
 
به گفته معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه اشتغالزایی در حوزه صنعت گردشگری یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید استف خاطرنشان کرد: تا امروز توانستیم با اجرای طرحهای اشتغالزا و جذب سرمایه گذار قدمهای خوبی در کشور برداریم. 
  
وی با بیان اینکه رونق گردشگری فرصت مقابله با ایران ستیزی است، بیان کرد: میراث فرهنگی در ارتباط تنگاتنگ با هویت و تاریخ ما است و هر یک از مواریث فرهنگی می تواند هویت تاریخی ما را به دنیا معرفی کند.
 
دانیالی اضافه کرد: به دلیل اهمیت این موضوع سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ادغام سه حوزه تشکیل شده و در بخش میراث فرهنگی آثار شاخص و در عین حال در بخش گردشگری آثار طبیعی برجسته در کشور وجود دارد که کم نظیر در دنیا است. 
  
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: علاوه بر این هنرمندان صنایع دستی سفیران صلح و هنر این مرز و بوم هستند و با توانمندی های هر سه حوزه می توان با اسلام ستیزی و ایران ستیزی مقابله کرد. 
  
دکتر دانیالی به ضرورت فرهنگ سازی برای ورود هر چه بیشتر مسافر و گردشگر به کشور اشاره و تاکید کرد: در این حوزه جای کار بسیار است. 
به گفته وی ورود هر گردشگر بین پنج تا 25 شغل ایجاد می کند و به همین دلیل حوزه گردشگری به لحاظ اشتغال زایی نیز اهمیت بسیاری دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: