• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6090-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل خواستار شد:

ضرورت مدیریت مصرف برق در تابستان از سوی خانوارها/530 هزار مشترک برق داریم


  
  
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل خواستار مدیریت بهینه و منطقی برق در تابستان و روزهای اوج بار از سوی خانوارها شد. 
  
حسن محمدی در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: ما برای تعدیل مصرف برق و مدیریت آن در استان نیازمند همکاری بیشتر مردم هستیم چرا که معتقدیم مدیریت مصرف انرژی از سوی خانوارها بهترین مدیریت است. 
  
وی با اشاره به اینکه در نیمه اول سال به دلیل رشد بیش از حد مصرف برق در استان اغلب با نرخ رشد قابل توجهی مواجه می‌شویم، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ما شاهد نرخ رشد 6.6 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن بودیم که ضروری است خانوارها با کاهش برق مصرفی خود به ویژه در زمان اوج بار شرکت توزیع برق استان را در ارائه خدمات مطلوب‌تر و جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته یاری کنند. 
  
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل ارتباط تنگاتنگ مردم استان با شرکت برق را یادآور شد و گفت: تمام تلاش ما این است که علیرغم وجود برخی موانع و کمبودهای مالی و اعتباری نیاز مردم به برق را در بهترین شرایط فراهم کنیم و در مقابل انتظار داریم همشهریان نیز در مصرف بهینه آن در کنار شرکت توزیع باشند. 
  
محمدی با تاکید بر اینکه کمترین زمان ساعت قطعی برق در شبانه‌روز کل زندگی مردم را مختل می‌کند، افزود: با توجه به حساسیت برق‌رسانی از سوی شرکت توزیع برق استان اردبیل همکاران ما در طول شبانه‌روز نسبت به تامین برق و مدیریت انرژی مصرف شده از سوی مردم نظارت کامل دارند و تمام کاستی‌های شبکه به طور کامل و قطعی رصد می‌شود. 
  
وی فعالیت در شرکت توزیع برق را دارای ارزش و اهمیت معنوی و انسانی دانست و گفت: برآورده کردن نیازهای مردم برای ما یک وظیفه ذاتی و انسانی است و ما سعی داریم با عملکرد مناسب ذهنیت بکر و نرمی را از شرکت توزیع برق استان اردبیل در مردم ایجاد کنیم. 
  
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل با بیان اینکه در سال گذشته ما تنها اقدام به قطع برق 2 درصد از مشترکان در استان کردیم، تصریح کرد: مشترکان شرکت توزیع برق استان اردبیل اعم از خانگی، صنعتی، تجاری و دستگاه‌ها و ادارات بالغ بر 45 میلیارد تومان بدهی به شرکت برق دارند که تاکنون موفق به وصول این مبلغ کلان نشده‌ایم. 
  
محمدی همچنین یادآور شد: در سالجاری تلاش داریم تا از میزان قطعی برق مشترکان به علت بدهی بکاهیم چرا که با وجود نزدیک به یک هزار و 500 کیلومتر تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار قطعی برق منجر به آُسیب به کابل‌ها شده و خسارات فراوانی را به شرکت توزیع برق تحمیل می‌کند. 
  
وی با اشاره به اینکه پرداخت بدهی از سوی مردم زمینه‌ساز ارائه خدمات بهتر به مردم و شهروندان خواهد شد، ادامه داد: در بحث مدیریت مصرف برق در استان به ویژه در تابستان شرکت توزیع برق استان اردبیل برنامه‌ریزی‌های متعدد و متناسب با ظرفیت استان در حال انجام دارد که ترغیب و تشویق مردم به سمت استفاده بهینه و رعایت ساعات اوج بار یکی از این برنامه‌هاست. 
  
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل ارتباط مردم با شرکت توزیع برق را وسیع اعلام کرد و گفت: انرژی برق در کنار ساده، پاک و سهل‌الانتقال بودن زمینه‌ساز آلودگی‌های زیست محیطی نیز هست به طوری که در هر کیلووات تولید و مصرف برق بالغ بر 860 گرم دی اکسید کربن وارد چرخه زیست محیطی می‌شود که در این راستا نیز مردم باید با مدیریت صحیح مصرف جلوی ورود و تزریق این آلاینده‌ها را نیز بگیرند. 
  
محمدی عمده‌ترین چالش کشورهای در حال توسعه را شدت مصرف انرژی اعلام و خاطرنشان کرد: ضروری است تا با فرهنگسازی صحیح مردم را نسبت به مصرف بهینه برق آگاه کنیم. 
  
وی شروع فصل تابستان و افزایش پیک بار مصرف را یادآور شد و گفت: در راستای مدیریت مصرف برق در استان در سالجاری قرار است 10 درصد از پیک بار را کاهش داده و زمینه صرفه‌جویی در مصرف انرژی را فراهم آوریم. 
  
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل بیان کرد: در فصل زمستان پیک مصرف برق استان اردبیل 280 مگاوات است که این رقم در تابستان به 340 و در برخی موارد به 370 مگاوات ارتقا می‌یابد که طبق سیاست‌های شرکت توانیر قرار است این رقم در استان با تدابیر ویژه رو به کاهش بگذارد. 
  
محمدی اضافه کرد: شرکت توانیر مقرر کرده رقم 370 مگاوات برق مصرفی استان در تابستان با کاهش 31 مگاواتی به 340 مگاوات برسد که در این راستا از مردم انتظار داریم با رعایت زمان اوج مصرف مانع از خاموشی‌های ناخواسته در مناطق مختلف شوند. 
  
وی از پرداخت مشوق‌هایی نیز به صاحبان صنایع در راستای رعایت مدیریت مصرف برق خبر داد و گفت: بالغ بر یک میلیارد تومان به بخش صنایع که با شرکت توزیع برق استان اردبیل همکاری داشتند پرداخت شده است. 
  
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اردبیل اظهار کرد: از مردم استان اردبیل درخواست داریم تا در ساعات اوج مصرف که از 12 تا 16 ظهر و 19 تا 23 شب تعریف شده است از استفاده لوازم برقی پرمصرف خودداری کرده و زمینه رای برای تامین برق مطمئن فراهم آورند. 
  
محمدی با بیان اینکه بهای برق مصرفی در ساعات تعیین شده اوج بار چهار برابر برای مشترکان محاسبه خواهد شد، ادامه داد: ما مدیریت مصرف برق را از ادارات و دستگاه‌های اجرایی در استان شروع کردیم که امیدواریم با تسری این سیاست‌ها به درون خانواده‌ها و بطن جامعه بتوانیم به برنامه‌های پیش‌بینی شده شرکت در سالجاری دست یابیم. 
  
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر در استان اردبیل 530 هزار مشترک برق داریم، تصریح کرد: در برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی شرکت توانیر مقرر شده دستگاه‌های اجرایی باید 20 درصد انرژی مصرفی خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند که یک انرژی پاک و قابل دسترس می‌باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: