• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-2294-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل:

ثبت جهانی برخی آثار تاریخی و طبیعی اردبیل با جدیت دنبال می شود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: ثبت جهانی برخی آثار تاریخی و طبیعی این استان با جدیت دنبال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، نادر فلاحی در دیدار با کارکنان معاونت میراث فرهنگی این اداره کل تصریح کرد: استان اردبیل آثار متعدد تاریخی و طبیعی با قابلیت ثبت جهانی را دارد.

وی با ذکر مثالی به کوه سبلان به عنوان اثر فاخر طبیعی، تاریخی این استان اشاره و تاکید کرد: انتظار می رود ثبت ملی و جهانی آثار تاریخی استان به همت کارکنان معاونت میراث فرهنگی قویا پیگیری شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اضافه کرد: ضروری است اعتبارات لازم برای مطالعه و ثبت آثار نیز با پیگیری و تعامل با سازمان مرکزی جذب شود.

 فلاحی با تاکید به اینکه معاونت میراث فرهنگی از بخش های کلیدی این اداره کل است، ادامه داد: در این حوزه لازم است با یکپارچه کردن فرایندها و اقدامات استفاده بهینه از ظرفیت نیروی انسانی متخصص موجود داشت.

وی با تاکید به اینکه نیروهای توانمند و چهره های متخصص و دانشگاهی در این معاونت مشغول به کار هستند، خواستار استفاده بهینه از ظرفیت نیروی متخصص شد.

در این دیدار همچنین معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به ثبت 906 اثر از جمله 120 بنای تاریخی در استان اشاره کرد.

منصور عالی قدر متذکر شد: روند ثبت ملی آثار از سال 86 شتاب گرفته و هم اینک کاوش های باستان شناسی نیز در چهار سایت تاریخی انجام می شود.او به ضرورت تخصیص به موقع اعتبارات به این معاونت اشاره و تاکید کرد: با تمام قوا آماده استفاده بهینه از امکانات و نیروهای متخصص و دانشگاهی هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: