• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6690-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل خبر داد:

ساخت 369 مدرسه خیرساز در اردبیل

 رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل از ساخت و تجهیز 369 مدرسه خیرساز در استان اردبیل در قالب یک هزار و 469 مدرسه خبر داد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، جواد قرآن‌نویس در جریان بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز اردبیل در مجتمع فدک این شهر اظهار کرد: در راستای ساخت مدارس از سوی خیرین استان اردبیل ما تاکنون موفق شدیم 2 باب واحد آموزشی شبانه‌روزی، 7 باب نمازخانه، 3 باب کتابخانه و 2 باب کارگاه و آموزشگاه را ساخته و تحویل دهیم. 
  
وی همچنین به ساخت و تجهیز یک باب خوابگاه دانش‌آموزی توسط خیرین اشاره و خاطرنشان کرد: ما این مجموعه‌ها را برای استفاده تمام دانش‌آموزان استان تحویل آموزش و پرورش داده‌ایم. 
  
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل تصریح کرد: برخی از خیرین استان علاوه بر مدرسه‌سازی اقدام به تحت پوشش قرار دادن دانش‌آموزان بی‌سرپرست از مقطع ابتدایی تا پایان تحصیلا عالی نموده‌اند که یک حرکت بزرگ و ماندگار در راه خداست. 
  
قرآن‌نویس برگزاری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز را با یاری خیران یادآور شد و گفت: استان اردبیل شاهد خیران بزرگی در عرصه مدرسه‌سازی است که نام استان را در این زمینه در کشور ماندگار کرده است. 
  
وی یاد و خاطره مرحوم حسنعلی علیپور را به عنوان بزرگ مرد خیر مدرسه‌ساز در استان و کشور گرامی داشت و تصریح کرد: مدرسه‌سازی آئینه تمام‌نمای شکوه و عظمت علمی و فرهنگی و تمدن اسلامی است که این امر در استان اردبیل نمود عینی یافته است. 
  
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: امر خیر مدرسه‌سازی در تمامی شهرستان‌های استان اردبیل به جد پیگیری می‌شود که در این راست اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل تمام تلاش خود را برای تکمیل واحدهای نیمه‌تمام آموزشی در استان بکار بسته است. 
  
ورود تشکل‌های و نهادهای اجتماعی به امر مدرسه‌سازی 
  
در ادامه این جشنواره رئیس شورای شهر اردبیل بر ورود تشکل‌های و نهادهای اجتماعی به امر مدرسه‌سازی در استان اردبیل تاکید کرد. 
  
علیرضا پوستی اظهار کرد: شهرداری و شورای شهر اردبیل در کنار خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل آماده توسعه و تجهیز مدارس اردبیل است. 
  
وی با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز مدارس و فضاهای آموزشی در دستور کار شهرداری و شورای شهر اردبیل قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای شهر اردبیل در صدور پروانه‌های ساخت مدارس و فضاهای آموزشی نیز در کنار خیرین مدرسه‌ساز است و از هیچ تلاشی در این راستا دریغ نمی‌کند. 
  
رئیس شورای شهر اردبیل ورود تک تک افراد جامعه و به ویژه نهادها و تشکل‌های اجتماعی را به امر مدرسه‌سازی مهم توصیف کرد و گفت: سازمان نظام پزشکی به عنوان یک نهاد مستقل می‌تواند در امر مدرسه‌سازی و کارهای نیک در کنار خیرین مدرسه‌ساز قرار گیرد و این باید به یک فرهنگ در استان تبدیل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: