• جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3194-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون آموزش و پرورش اردبیل:

فست‌فودها آینده سلامت دانش‌آموزان ما را تهدید می‌کند

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: مصرف غذاهای فست‌فودی که در بین خانوارها به شدت رایج شده سلامت کودکان و نوجوانان ما را در آینده‌ای نه چندان دور تهدید می‌کند.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، صاحب در مراسم اختتامیه جشنواره نوجوانان سالم در کانون شهید رجایی استان اردبیل اظهار کرد: کوله دانش‌آموزان پر از غذاهای آماده و فست‌فودی است و این نگرانی ما را در دو دهه آینده برای به راه افتادن سونامی بیماری‌های قلبی و عروقی تشدید کرده است.

وی به برگزاری دومین جشنواره سفیران سلامت اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آسیب‌های اجتماعی نوجوانان و جوانان ما را به اشکال مختلف تهدید می‌کند باید از زوایای مختلف در مسیر کاهش این آسیب‌ها تلاش کنیم. 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل به حساسیت مرحله تحصیل دانش‌آموزان و اهمیت مراقبت خانواده‌ها و معلمان و مربیان در انتخاب یک مسیر صحیح برای پرورش و تعالی نسل آینده اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش با طرح‌های مختلف سعی می‌کند هم دانش‌آموزان و هم خانواده‌های آنها را با آسیب‌ها و تهدیدهای خطرآفرین آشنا کند تا با محافظت بیشتر امکان به انحراف کشیدن دانش‌آموزان ما به حداقل برسد.

صاحب با اشاره به مشارکت خوب دانش‌آموزان در جشنواره نوجوان سالم بیان کرد: بیش از 200 اثر ارسالی به این جشنواره با دقت و ظرافت و با بهره‌گیری از تجربیات همکارانمان مورد بررسی قرار گرفت تا از بین آنها 15 نفر منتخب استانی شناخته شده و امکان حضور در جشنواره کشوری را پیدا می‌کنند.

وی در ادامه به فقر حرکتی در بین دانش‌آموزان و افزایش وزن آنها اشاره کرد و گفت: در چنین شرایطی که دانش‌آموزان ما با شیوه تغذیه نامناسب گرفتار برخی بیماری‌ها و تنبلی‌ها شدند ضروری است تا امر ورزش و تغذیه سالم مورد توجه قرار گیرد که در این زمینه با همراهی مراقبین سلامت در مدارس ما موفق به برگزاری دومین جشنواره سفیران سلامت شدیم تا در این حوزه نسبت به توسعه و ترویج فرهنگ تغذیه مناسب و گرایش به امر ورزش اهتمامی جدی داشته باشیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل با اظهار تاسف از شیوه تغذیه نامناسب در بین کودکان و نوجوانان تصریح کرد: ما اگر به کوله دانش‌آموزان نظری بیندازیم متوجه خواهیم شد که عمده این کوله را غذاهای آماده و فست فود تشکیل می‌دهد که با این فرآیند تغذیه باید در 20 سال آینده منتظر سونامی خطرناک بیماری‌های قلبی و عروقی و انواع سرطان‌ها باشیم که نوجوانان ما را به شدت تهدید می‌کند.

صاحب افزود: ما با برگزاری جشنواره سفیران سلامت که بیش از 31 هزار دانش‌آموز در آن مشارکت داشتند سعی داریم تا با آگاهی‌بخشی به ارتقا و رشد سلامت طبیعی دانش‌آموزان کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته 19 هزار نفر دانش‌آموز و امسال با یک رشد قابل توجه شاهد شرکت 31 هزار نفری دانش‌آموزان در این جشنواره هستیم که در بخش شهرستانی 4 هزار و 500 اثر و مرحله استانی نیز 400 اثر حضور داشتند که امروز از 12 اثر در بخش دانش‌آموزی و 7 اثر در بخش مراقبین سلامت با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: