• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8590-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل:

88 درصد زنان راغب به ازدواج مجدد نیستند

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: 88 درصد زنان بعد از فوت همسر و یا طلاق راغب به ازدواج مجدد نیستند.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، فریبا محمدلو در جلسه کمیته بانوان و خانواده در استانداری اردبیل اظهار کرد: از جمعیت یک میلیون و 270 هزار نفری استان 49 درصد را بانوان تشکیل می‌دهند که در توسعه استان اردبیل از جهات مختلف نقش ممتازی را دارند.

وی با بیان اینکه سن بانوان در دو دهه اخیر رو به پیری گذاشته است، خاطرنشان کرد: از بعد خانوار جمعیت استان اردبیل رو به کاهش است به طوری که ما به سمت یک خانواده هسته‌ای با زاد و ولد کمتر حرکت می‌کنیم به طوری که حتی در مناطق روستایی تعداد افراد خانوار رو به کاهش گذاشته است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل نرخ مشارکت اقتصادی بانوان را در استان 12 درصد دانست و بیان کرد: در حال حاضر 10.7 درصد جمعیت استان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند که در اردبیل، بیله‌سوار و خلخال بیشترین تعداد زنان سرپرست خانوار را شاهد هستیم.

محمدلو عمده دلیل سرپرستی خانوار را توسط زنان طلاق، فوت همسر و زندگی مجردی اعلام کرد و گفت: 88 درصد زنان استان اردبیل بعد از فوت همسر و یا طلاق حاضر به ازدواج مجدد نیستند.

وی از مدیریت 6 واحد صنعتی در استان به همت بانوان خبر داد و افزود: ما موفق به تهیه بانک اطلاعاتی بانوان بسیجی، شاغل، ایثارگر، کارآفرین، نخبه و ... شدیم و برای اولین بار نسبت به تشکیل یاوران ستاد دیه به همت بانوان در راستای آزادی زندانیان زن معسر اقدام کردیم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل برپایی دو نمایشگاه از دستاوردهای زنان را در کنار برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه اشتغال و انعقاد تفاهمنامه با نهادهای مختلف و افتتاح بازارچه خوداشتغالی زنان را با تولید متنوع محصولات از دیگر کارها و اقدامات مهم اعلام کرد.

محمدلو تصریح کرد: در عرصه مدیریتی در حال حاضر 4 مدیر کل، سه معاون مدیر کل، سه مشاور، 18 کارشناس مسئول، 21 رئیس اداره، 19 معاون اداره، 9 عضو شورای شهر و 34 عضو شورای روستا از قشر زنان هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: