• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8890-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون دادگستری استان اردبیل:

اعاده بیش از 4 هزار هکتار اراضی به بیت‌المال

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: در سال گذشته با صدور حکم به تعداد 787 مورد بیش از 4 هزار و 237 هکتار از اراضی ملی تصرف شده در دست سودجویان به بیت‌المال اعاده شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، یوسف خدادادی در جلسه حفظ حقوق بیت‌المال در دادگستری اردبیل اظهار کرد: در سال 96 دستگاه‌های مختلف نظیر منابع طبیعی، راه و شهرسازی، امور اراضی، راهداری، بنیاد مسکن و ...در حفاظت و صیانت از حقوق بیت‌المال ورود پیدا کردند به طوری که در سال گذشته با تعرض به 5 هزار و 537 هکتار از اراضی ملی شامل تخریب و تصرف به تعداد 2 هزار و 679 فقره پرونده در این ارتباط تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: با تشکیل این تعداد پرونده 3 هزار و 461 نفر به عنوان متهم شناسایی شده و دستگیر شدند و در 7 هزار و 700 مورد نیز اقدامات پیشگیرانه مورد توجه قرار گرفته‌اند.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با تاکید بر اصل پیشگیری و اقداماتی که منجر به کاهش تشکیل پرونده قضائی می‌شود، بیان کرد: در سال گذشته به تعداد 962 مورد نیز قلع و قمع در اراضی ملی انجام شده است.

خدادادی صدور یک هزار و 584 فقره رای را در قالب احکام قضائی برای مخربان و متصرفان غیرقانونی اراضی ملی یادآور شد و گفت: با اجرای حکم به تعداد 787 مورد بیش از 4 هزار و 237 هکتار اراضی ملی تخریب و تصرف شده به بیت‌المال اعاده شده است.

وی تثبیت مالکیت 6 هزار و 681 هکتار از اراضی ملی را نیز یادآور شد و افزود: ارزش ریالی اراضی عودت داده شده به بیت‌المال 141 میلیارد تومان بوده است.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: متخلفین در این حوزه به 54 میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شدند ولی ما انتظار داشتیم آمار دقیق‌تری از کل اراضی ملی، منابع طبیعی و انفالی که به دست عده‌ای سودجو تخریب و تهدید شده‌اند احصاء شده و در اختیار عموم مخاطبان قرار گیرد.

خدادادی در ادامه سخنان خود به برخی تخلفات معدنی به ویژه برداشت شن و ماسه در کنار رودخانه‌ها نظیر قزل اوزن اشاره کرد و گفت: در تخلف رخ داده در قالب معدن قزل اوزن به نظر می‌رسد اقدام به موقعی از سوی دستگاه‌های نظارتی انجام نشده و به دلیل عدم توازن در صدور مجوز با میزان برداشت و رعایت نشدن حریم رودخانه با برخی مشکلات و نارسائی‌ها روبرو بودیم.

وی در ادامه با اشاره به تخریب راه ارتباطی در مسیر پایاب سد خدافرین و گله‌مندی روستائیان اظهار کرد: بعد از اجرای کامل این پروژه انتظار می‌رود پیمانکار نسبت به بهسازی و بازسازی مسیر اقدام کرده و مشکل روستائیان را به نوعی برطرف کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: