• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3694-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس میراث فرهنگی شهرستان نیر:

جشنواره آش و غذاهای سنتی در شهرستان نیر برگزار می شود

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیر از برگزاری سیزدهمین دوره جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، ایرج سپیدکار با اعلام این خبر تصریح کرد: این جشنواره با هدف معرفی قابلیت های شهرستان نیر و استان اردبیل در حوزه گردشگری غذا برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز 12 دوره از این جشنواره اضافه کرد: در دوره سیزدهم نیز 70 غرفه به منظور برگزاری این جشنواره در منطقه نمونه گردشگری بولاغلار نیر پیش بینی شده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیر ادامه داد: از این تعداد 50 غرفه برای آش و غذاهای سنتی و 20 غرفه برای معرفی و فروش سوغات و صنایع دستی تولیدی استان اختصاص می یابد.

سپیدکار ادامه داد: این جشنواره مطابق روال سال های گذشته در سطح ملی برگزار می شود و پیش بینی شده در این دوره نیز بیش از 20 استان از سراسر کشور در این رویداد فرهنگی حضور یابند.

او تاکید کرد: مدت سه روزه در نیمه دوم تیر ماه سال جاری برای برگزاری این جشنواره پیش بینی شده و امسال در نظر داریم بازی های بومی محلی را نیز همزمان با جشنواره برگزار کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: