• دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-1495-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

نابودی فوتبال اردبیل محصول بی‌تدبیری مسئولان است


  
  
رئیس هیئت مدیره باشگاه فرهنگی – ورزشی آرتاویل جوان اردبیل گفت: بی‌تدبیری عده‌ای مسئولان استان اردبیل ورزش به ویژه رشته فوتبال را به نابودی کشیده است به طوری که عده‌ای تنها از مدیریت پشت میز نشستن آن را فهمیده‌اند. 
  
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، حبیب کوهی در نشست خبری با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: انگیزه‌ای که سبب شد ما وارد فوتبال شویم چالش‌ها و مشکلات فراروی این رشته ورزشی است که به رغم زوایای مختلف فوتبال در توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه این رشته ورزشی همچنان در استان اردبیل با بی‌مهری و بسیاری از مشکلات روبروست. 
  
  
وی با بیان اینکه به رغم فوتبال سرزنده دهه 60 و 70 در این استان این شرایط در دو دهه اخیر به شدت تنزل یافته و جایگاه خود را از دست داده است، خاطرنشان کرد: ما اگر در مقطعی در همین محلات خاکی به کمترین ملبغ فوتبال بازی کردیم امروز شرایط به گونه‌ای است که با نابود شدن فوتبال محلات بسیاری از استعدادها و توانمندی‌ها در این رشته به وادی فراموشی سپرده شده است. 
  
  
رئیس هیئت مدیره باشگاه فرهنگی – ورزشی آرتاویل جوان اردبیل ادامه داد: به رغم آنکه فوتبال سراسر نشاط و سرزندگی و سرور است اما در این استان ورزش فوتبال و حتی سایر رشته‌ها مورد غفلت مدیرانی است که فقط از مدیریت پشت میزنشینی را یادگرفته‌اند. 
  
  
کوهی اردبیل را مرکز فراری دادن سرمایه‌گذاران با انواع کارشکنی‌ها و سنگ‌اندازی‌ها دانست و بیان کرد: نه تنها در این استان سرمایه‌گذار مورد حمایت قرار نمی‌گیرد بلکه آنقدر در دریافت مجوز وارد مسیر سنگلاخ می‌شود که خود سرمایه‌گذار بالاخره فرار را بر قرار ترجیح می‌دهد. 
  
  
وی با انتقاد از مدیران و نمایندگان استان اردبیل در مجلس که حتی توان آن را ندارند یک سرمایه‌گذار واقعی را به این استان بیاورند، افزود: اگر رشته‌های ورزشی و حضور جوانان در این میادین قوت گیرد دیگر دغدغه‌ای از بابت حضور جوانان در کافه‌ها و قهوه‌خانه‌ها نخواهیم داشت در حالی که به نظر می‌رسد در این دو دهه با نابودی میادین ورزشی محلات به جای آنها قهوه‌خانه‌ها و مراکز سرگرمی‌های کاذب برای جوانان درست شده است. 
  
  
رئیس هیئت مدیره باشگاه فرهنگی – ورزشی آرتاویل جوان اردبیل نگاه تنگ‌نظرانه مسئولان را در حمایت و همراهی سرمایه‌گذاران یادآور شد و گفت: ما تصمیم گرفتیم در مسیر تاسیس و راه‌اندازی این باشگاه از توان مالی سرمایه‌گذار استفاده کنیم که در این زمینه قطعا سعی خواهیم کرد حضور توانمندی را در لیگ دسته یک و یا دو داشته باشیم که در این زمینه در حال رایزنی با فدراسیون و سازمان لیگ هستیم تا امتیاز یک باشگاه ورزشی را دریافت کنیم. 
  
  
کوهی ترکیب اعضای هیئت مدیره این باشگاه را شامل پیشکسوتان فوتبال و رسانه از قبیل نادر پرستار، هوشمند، اکبر عبدلی، یونس رونقی و رحیم شاکر اعلام و تصریح کرد: ما در این باشگاه قصد فعالیت کوتاه مدت و یا مقطعی را نداریم بلکه به دور از حواشی سیاسی با کمک بخش خصوصی و همراهی مسئولان تلاش می‌کنیم تا فوتبال به حاشیه رفته این شهر را احیا کرده و بار دیگر جایگاه فوتبال این استان را احیا کنیم. 
  
  
وی اظهار کرد: استان اردبیل از مدیران غیرتخصصی رنج می‌برد و در فوتبال نیز این مساله صادق است و متاسفانه در تیم‌داری باشگاه شهرداری کار به دست عده‌ای دلال افتاد که فقط به دنبال فاکتورسازی و تحمیل هزینه به این باشگاه بودند. 
  
  
رئیس هیئت مدیره باشگاه فرهنگی – ورزشی آرتاویل جوان اردبیل در پایان از دلسوزان این استان به ویژه رسانه‌ها خواست؛ تا با نقد سازنده کمک‌کار این باشگاه در مسیر حضور قدرتمندانه در لیگ‌های ممتاز فوتبال کشور باشند و به نوبه خود سعی کنند تا بخش خصوصی دلگرم به این حضور باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: