• جمعه ۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-192-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

امام جمعه اردبیل:

وزیر امور خارجه آمریکا در سخنان اخیر خود غیر از بلایای آسمانی، همه چیز را به ایران نسبت داد
 
امام جمعه اردبیل گفت: وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی اخیر خود غیر از بلایای آسمانی، همه چیز را به ایران نسبت داد.
 
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه اردبیل افزود: آمریکا و ترامپ در برابر ایران از چند جهت بسیار عصبانی هستند، اول اینکه چرا ایران داعش را در عراق و سوریه از بین برد در حالی که آنها با داعش برای منطقه برنامه ها و رویاها داشتند.
او همچنین نتیجه انتخابات اخیر در عراق و لبنان را از دیگر دلایل عصبانیت آمریکا ذکر کرد و گفت: آنها می دانند با نفوذ ریشه دار ادبیات حماسی و روحیه مقاومت در خاورمیانه در هر کشوری از این منطقه انتخابات به طور آزاد و با شراکت احزاب مخالف آمریکا و صهیونیسم برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه دلیل سوم نیز شکست اسراییل در سوریه در کشاندن ایران به درگیری است، اظهار کرد: آنها عملیات هوایی علیه مواضع ایران انجام دادند تا ایران را به مواجهه بکشانند اما شکست خوردند و وجه چهارم، شکست تلاش نتانیاهو در ملاقات با پوتین است.

امام جمعه اردبیل افزود: نتانیاهو تلاش کرد در این ملاقات بین روسیه و ایران ایجاد اختلاف کند، ولی شکست خورد.

آیت الله عاملی گفت: وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی اخیر خود غیر از بلایای آسمانی، همه چیز را به ایران نسبت می دهد و نشان می دهد که دروغ بخشی از سیاست آمریکاست.

خطیب جمعه اردبیل اظهار کرد: ادبیات پمپئو دقیقا ادبیات نتانیاهو است و لذا بسیاری از تحلیلگران می گویند این شروط ، شروط پمپئو نیست بلکه شروط نتانیاهو است و 12 بند پمپئو را اسرائیل نوشته و به دست او داده بود.

او بیان کرد: ما از دولتمردان می خواهیم با ادبیات مقام معظم رهبری و با تشخیص و تدبیر ایشان و با روحیه حماسی در برابر اروپا مذاکره کنند.

وی تشریح کرد: سخنان این هفته مقام معظم رهبری تجلی هیبت و عزت و عظمت و روح حماسی ملت ما بود، آمریکا با ملاحظه موضع اقتدار رهبری از حرف خود برگشت و دیروز وزیر خارجه آمریکا در کمیته روابط خارجی مجلس سنا اعلام کرد دولت ترامپ درصدد تغییر نظام حاکم بر ایران نیست.

امام جمعه اردبیل همچنین به مناسبت پنجم خرداد مصادف با روز ملی حمایت از خانواده زندانیان گفت: بزرگترین خدمت به این خانواده ها کمک به آزادی محبوسین مالی غیرعمدی است ، هم اکنون 769 نفر از زندانیان استان با محکومیت های مالی غیرعمدی زندانی هستند.

وی از تلاش ستاد دیه استان که توانسته در سال گذشته 437 نفر با محکومیت 300 میلیارد ریال را آزاد کند تجلیل کرد و از اهالی خواست به صورت ویژه با ستاد دیه همکاری کنند.

آیت الله عاملی همچنین به اهالی استان تبریک گفت که با دستور دکتر جهانگیری و دکتر نوبخت در زمینه مجموعه بسیار نفیس 'شهر یری' مشگین شهر ردیف ملی برای این مجموعه نفیس باز شده و هر سال از بودجه ملی برخوردار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: