• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-391-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

استاندار اردبیل:

شتاب تشکیل تعاونی های تولید همزمان با آموزش بهره برداران

استاندار اردبیل از شتاب تشکیل تعاونی‌های تولید همزمان با آموزش بهره برداران خبر داد. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، اکبر بهنام‌جو در جلسه نظام بهره برداری و بررسی نحوه واگذاری  اراضی پایاب سد خداآفرین اظهار کرد: مشاورین اجرای طرح اراضی پایاب سد خدا آفرین می بایست با جدیت به صورت کاربردی و فراگیر و تاثیر گذار مسئولین اجرایی را در روند اجرای این طرح عظیم کمک  و پشتیبانی نمایند. 

وی افزود: مشاورین می بایست با جدیت در رفع مسائل و مشکلات اجتماعی عشایر و توجیه آنان به نظام های بهره برداری پیش قدم باشند و آرامش فکری و روحی و حس اعتماد عشایر را به موفقیت آمیز بودن طرح ایجاد نمایند . 

استاندار اردبیل در ادامه سخنان خود افزود: تشکیل تعاونی های تولید می بایست شتاب بیشتری به خود بگیرد و همزمان با آن آموزش بهره برداران از این اراضی می بایست در اولویت کاری قرار بگیرد. عشایر غیور و زحمتکش بنا به ماهیت کاری که داشته اند نسل اندر نسل دامدار بوده اند و با زراعت و کشت و کار و بازار فروش ناآشنا هستند. نظر به اینکه این اراضی به این قشر از بهره برداران زحمتکش واگذار می شود می بایست مساله آموزش و بالا بردن سطح اطلاعات و آگاهی های فنی و تخصصی آنان را بالا ببریم تا بتوانیم با برخورداری عشایر از دانش بالای زارعت توام با تجارت بهره برداری مطلوب و مناسبی از این اراضی داشته باشیم. 

استاندار اردبیل افزود: در واگذاری وام های روستایی به بهره برداران می بایست بروکراسی و کاغذ بازی های دست و پا گیر کنار گذاشته شود با 20 و یا 40 میلیارد تومام می توان برای 1600 نفر کار آفرینی ایجاد کرد ولی با توجه به اینکه تعهد استان برای ایجاد اشتغال 20 هزار نفر است نبایستی تمامی انرژی دستگاههای اجرایی صرفاً برای ایجاد اشتغال برای تعداد 1600 نفر تلف شود . کسی که به هدف ایجاد اشتعال طرحی  ارائه می دهد که آن طرح هم براساس بررسی های کارشناسی توجیه اقتصادی دارد می بایست بدون توجه به قو انین دست و پا گیر ومحدودیت هایی همچون رسته ها و شاخه های مختلف تسهیلات در اختیارش قرار بگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: