• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-791-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار اردبیل خبر داد؛

ایجاد 1500 فرصت شغلی با طرح مهارت آموزی در استان اردبیل

  
  
  
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: با طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار حداقل 1500 فرصت شغلی برای جوانان استان ایجاد می شود. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، بهمن حسین زاده در گفتگوی زنده تلویزیونی دیشب افزود: بر اساس مصوبه هیئت دولت اصناف مجاز هستند تا در هر واحد تجاری، صنعتی و خدماتی حداکثر تا سه نفر از جوانان 15 تا 24 ساله را به عنوان مهارت آموز بکار بگیرند. 
  
معاون استاندار اردبیل این طرح را مدل به روز رسانی شده سیستم قدیمی استاد شاگردی در فرهنگ سنتی کشور دانست و گفت: همانطور که در ایام قبل جوانان برای مهارت آموزی و یاد گرفتن حرفه و فن به واحدهای تجاری و صنعتی مانند فروشگاه ها و کارگاه‌ها و تعمیرگاه‌ها مراجعه و مهارت آموزی می کردند و در طرح مهارت آموزی هم به طور نظام مند صاحب تخصص و شغل می شدند. 
  
به گفته حسین زاده در طول دوره مهارت آموزی که حداقل 80 ساعت و حداکثر 1 سال خواهد بود قراردادی که با توافق بین واحد صنفی و کارآموز منعقد می گردد به امضاء نمایندگان ادارات آموزش فنی و حرفه ای، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی نیز خواهد رسید. 
  
معاون استاندار اردبیل یادآور شد: واحدهای صنفی از پرداخت حق بیمه برای مهارت آموزان کاملا معاف هستند و مهارت آموزان علاوه بر دریافت دستمزد مورد توافق در پایان دوره، گواهینامه مهارت نیز دریافت خواهند کرد. 
  
حسین زاده به وجود بیش از 42000 واحد صنفی در استان اشاره کرد و یادآور شد: در تلاش هستیم با کمک مسئولین و اصناف کشور که در تمامی عرصه ها  یاریگر نظام و مردم بوده‌اند بتوانیم نسبت به جذب مهارت آموزان اقدام کنیم. بطوریکه انتظار داریم حداقل 1500 فرصت شغلی از طریق این طرح در استان ایجاد شود این در حالی است که در دو هفته اول 110 نفر آن محقق شده است.. 
  
وی ضمن دعوت از جوانان جویای کار برای مراجعه به واحدهای صنفی و اتحادیه‌های صنفی و واحدهای کاریابی برای استفاده از موقعیت پیش آمده به صاحبان صنوف مختلف نیز تاکید کرد تا نگران روندهای اداری نباشند و بدانند که دولت همراه آنها خواهد بود. 
  
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: با راه اندازی پنجره واحد خدمات توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری؛ ایجاد شغل در روستاها تسهیل می شود. 
  
بهمن حسین زاده خاطرنشان کرد: طبق وعده استاندار با برنامه ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم برای ایجاد 20000 فرصت شغلی در سال جاری آمادگی داریم. 
  
وی همچنین با اشاره به اعطای تسهیلات ارزان قیمت در قالب طرح‌های اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی و عشایری  اضافه کرد: این مشاغل در بخش‌های مختلف کشاورزی، گردشگری، صنعت و خدمات تعریف و برنامه ریزی شده است بطوریکه عمده این مشاغل توسط بخش خصوصی و به همت و توان کارآفرینان و سرمایه گذاران خواهد بود. 
  
حسین زاده بیان کرد: برای تسهیل بیشتر در ایجاد اشتغال روستائیان و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت پنجره واحد اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستاییان و عشایر در استانداری اردبیل راه اندازی شده و از (یکشنبه) آماده ارائه خدمات است.
 
   به گفته بهمن حسین زاده نمایندگان 4 بانک عامل و دستگاه های اجرایی مرتبط در این پنجره‌ها حضور دارند و مشکلات ارباب رجوع را در همان محل مرتفع خواهند کرد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: