• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1194-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

به همت موسسه فرهنگی هنری ققنوس اقلیم حکمت ؛

اولین جشنواره بازی های بومی محلی استان اردبیل برگزار می شود


مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری ققنوس اقلیم حکمت از برگزاری اولین جشنواره بازی های بومی محلی استان اردبیل در ماه جاری خبر داد.
  
اصغر تقی زاده شکیبا در جلسه هماهنگی اولین جشنواره بازی های بومی محلی استان اردبیل اظهار کرد: این جشنواره برای اولین بار و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان،  هیئت ورزش های روستایی و فرهنگ و ارشاد استان، بازی های بومی و محلی روز جمعه ۲۹ تیرماه در شهر ایرد موسی برگزار می شود. 
  
وی با تاکید بر هویت بخشی به قشر جوان و نوجوان در عصر تکثر هویت، از اهداف اولین جشنواره بازی های بومی محلی استان اردبیل به شکل گیری ساختار اجتماعی و مهندس فرهنگی بر مبنای میراث ارزشمند گذشتگان و احیاء سنن ارزشمند و تفکیک رسوم سره از ناسره و کمک برای برای بقای سنت های حسنه در بازی اشاره کرد .
  
وی ایجاد شادابی و شور و نشاط و سرگرم ساختن افراد و تقویت قوای جسمی، روحی و حسی را از دیگر اهداف این جشنواره برشمرد و خاطرنشان کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند راهکاری برای تقویت روحیه اشتراک مساعی و همکاری و مشارکت جویی افراد و عادت دادن به نظم و ترتیب و اطاعت از مقررات باشد. 
  
تقی زاده شکیبا افزود: شرکت کنندگان در این جشنواره، ضمن سنجش استعداد و تقویت قدرت استقامت، مهارت های لازم برای زندگی اجتماعی را کسب خواهند کرد. 
  
مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری ققنوس اقلیم حکمت در پایان گفت: شرکت کنندگان در رشته های تیر اندازی با کمان ( به صورت مشترک آقایان و خانم ها)، کشتی پهلوانی (قوچ)،انزلی و دوز بازی (دوزدمه) اختصاصی خانم ها مسابقه داده، همچنین "قره گوش" از بازی های فراموش شده در حاشیه جشنواره معرفی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: