• شنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1494-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی و امنیتی استاندار:

پروژه کتابخانه مرکزی بیله سوار سال جاری به بهره برداری می‌رسد


معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: با تامین اعتبار پروژه کتابخانه مرکزی بیله سوار این پروژه فرهنگی امسال به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایسنامنطقه اردبیل، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان در سال جاری به ریاست معاون سیاسی امنیتی استاندار وبا حضور اعضای انجمن در محل استانداری اردبیل برگزار شد. 

معاون سیاسی امنیتی استاندار اردبیل با اشاره پیشرفت فیزیکی 95 درصدی پروژه کتابخانه مرکزی بیله سوار خاطر نشان کرد: تلاش خواهیم کرد با تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه فرهنگی تا پایان سال این مجموعه فرهنگی به بهره برداری رسد. 

علی نواداد با اشاره به لزوم فرهنگ سازی برای مطالعه و کتاب خوانی خاطر نشان کرد: دستگاههای فرهنگی باید بستر مناسب را برای دسترسی قشر‌های مختلف به کتاب بوجود آورند و با معرفی کتاب‌های فاخر و تاثیر گذار زمینه اشتیاق مردم به کتاب و کتاب خوانی را فراهم کنند. 

معاون سیاسی امنیتی استاندار اردبیل با اشاره به روند توسعه‌ای فضای‌های کتابخانه‌ای در سال‌های اخیر خواستار مشارکت اداره کل فرهنگ و اسلامی استان در کمک به تامین منابع مکتوب و غنی سازی  کتابخانه‌های تازه تاسیس شد. 
  
این مقام مسئول به راه اندازی قفسه‌های کتاب در مکان‌های عمومی علی الخصوص اتوبوس‌های شهری و بین شهری، مطب پزشکان  و سایر مکانها اشاره کرد و افزود:  فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه‌های عمومی استان در این زمینه باید اقدامات لازم را بعمل آورند. 

  
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل همچنین به استفاده از ظرفیت فرهیختگان،نویسندگان بومی استان،وهمچنین نویسندگان ملی در برنامه‌های مختلف فرهنگی اشاره کردوگفت: استفاده از این ظرفیت در برنامه‌های آموزشی فرهنگی و اجتماعی که با حضور قشر‌های مختلف بویژه دانش آموزان، دانشجویان،فرهنگیان برگزار می شود می تواند به عنوان الگوهای موفق نقش تاثیر گذاری در ارتقای سرانه مطالعه مردم ایفا کند. 

  
در ادامه عزیزخانی مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان نیر با ارائه گزارش از عملکرد کتابخانه‌های عمومی در حوزه‌های مختلف از جمله ساخت، تکمیل،بازسازی، تجهیز، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، خاطر نشان کرد: این مجموعه فرهنگی در شاخص‌های مختلف کتابخانه‌ای در سه سال اخیر رشد چشمگیری داشته و افتتاح بیش از 14 باب کتابخانه عمومی و مشارکتی و اجرای سالانه بیش از 500 برنامه فرهنگی فوق برنامه به منظور ترویج فرهنگی کتاب خوانی و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در سال گذشته تنها بخشی از فعالیتهای کتابخانه‌های عمومی است. 
  
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به اجرای هشتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی از 15 خرداد لغایت 30 تیر ماه در کتابخانه‌های عمومی خاطر نشان کرد؛ این جشنواره ملی در سه بخش الکترونیکی، مکتوب و مسابقات نقاشی برگزار می‌شود و تمام سطوح سنی در بخش‌های مختلف این مسابقه می‌توانند شرکت کنند. 
  
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: