• شنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-397-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

احداث سه کارخانه تولید شیرآلات بهداشتی در گرمی آغاز شد

    
  
  
با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عملیات احداث سه کارخانه تولید شیرآلات بهداشتی با برندهای مشهور کشوری در گرمی آغاز شد. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، در این مراسم فرماندار گرمی اظهار کرد: در سال حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی و در تحقق اقتصاد مقاومتی در 9ماه گذشته بیش از 400 میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در این شهرستان مرزی و محروم اتفاق افتاده است. 
  
امامی خاطرنشان کرد: 300 میلیون تومان از این سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و در حوزه تولید شیرآلات به ثبت رسیده که زنجیره تولید شیرآلات دراین شهرستان به صورت کامل در حال شکل گیری است. 
  
وی با برشمردن نام این برندهای کشوری در تولید شیرآلات بیان کرد: شیرآلات قهرمان در فاز اول زمینه اشتغال 600 نفر را فراهم کرده و در فاز دوم نیز به همین ظرفیت اشتغال و کارآفرینی اتفاق می افتد. 
  
فرماندار گرمی برند دیگر تولید شیرآلات را اویسان با 70 میلیارد تومان سرمایه گذاری و 3 هزار و 500 نفر اشتغال، نوآوران با اشتغال 150 نفر و همچنین آذرآب گرمی با سرمایه گذاری 110 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت :در مجموع بیش از یک هزار و 300 میلیارد تومان در صنعت تولید شیرآلات دراین شهرستان سرمایه گذاری خواهد شد تا گرمی به قطب تولید این محصولات متنوع تبدیل شود. 
  
امامی ادامه داد: براساس هدفگذاری که انجام دادیم از 20 هزار فرصت شغلی 
استان درسال 97 قرار است یک هزار و 800 اشتغال در منطقه محروم گرمی اتفاق افتد که امیدواریم تا پایان سال زمینه این کار فراهم آید. 
  
اشتغال در قالب خوشه های صنعتی مورد حمایت جدی ماست 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نی در این مراسم در سخنانی گفت: ایجاداشتغال در قالب خوشه های صنعتی در کشور حزو اولویت های اساسی و جدی ماست که در این زمینه از سرمایه گذاران و برندهای مهم در کشور حمایت می کنیم. 
  
علی ربیعی اظهار کرد: ما در مناطق محروم و مرزی استراتژی خاصی را در حمایت از سرمایه گذاران انجام می دهیم به طوری که با پرداخت تسهیلات 4 تا 6 درصد در کنار ایجاد سایر زیرساخت ها سرمایه گذاران را مورد حمایت جدی قرار می دهیم. 
  
وی جنس سرمایه گذاری در این مناطق را متفاوت از سایر مناطق برشمرد و خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران و کارآفرینان در این مناطق در کنار اشتغال به امنیت پایدار مرزها و همچنین ارتقا و بهبود زندگی مردم در این مناطق کمک می کنند. 
  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ایجاد خوشه صنعتی شیرآلات در شهرستان گرمی بیان کرد: در قالب طرح توسعه ای در شیرآلات قهرمان400 نفر مشغول فعالیت شده و بیش از 400 میلیارد تومان نیز سرمایه گذاری در این حوزه اتفاق افتاده است. 
  
ربیعی به آغاز فعالیت سه کارخانه تولید شیرآلات بهداشتی در شهرک تخصصی گرمی اشاره و تصریح کرد: هر یک از این کارخانجات با تولید قطعات شیرآلات می توانند گرمی را به برند ملی و بین المللی در حوزه تولید و صادرات شیرآلات باکیفیت تبدیل کنند. 
  
وی با حمایت از خوشه های صنعتی و تولیدی در قالب شهرک های تخصصی و عمومی بیان کرد: ایجاد این خوشه ها می تواند زمینه ساز ارتقای کیفی تولید در سال حمایت از تولید ملی باشد. 
عضو کابینه دوازدهم همچنین به پرداخت تسهیلات ترکیبی ارزان قیمت برای سرمایه گذاران مناطق محروم و مرزی اشاره کرد و افزود: اینکه در این شهرستان محروم به همت سه سرمایه گذار در بخش شیرآلات زمینه اشتغال یک هزار و 800 نفر فراهم می آید یک حرکت ارزشمند و قابل تحسین است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: