• یکشنبه ۲۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1091-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

26 هزار میلیارد تومان در بخش درمان هزینه خواهیم کرد


   
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ما در حوزه درمان 26 هزار میلیارد تومان امسال منابع اعتباری در نظر گرفتیم تا مشکلات بیمه شدگان در این بخش برطرف شود. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، علی ربیعی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ما مدعی ریشه‌کنی بیکاری در کشور نیستیم بلکه تا پنج سال آینده پیش‌بینی 3 میلیون بیکار را در کشور اعلام کرده‌ایم و تا زمانی که یک تعادل در عرضه و تقاضای بازار کار به وجود نیاید قطعا آسیب‌های ناشی از بیکاری دغدغه همه ما خواهد بود. 

وی با بیان اینکه در سالجاری اجازه دادیم هر کس هر تعداد نیرو را استخدام کند قانون کار و تامین اجتماعی برای او اعمال نخواهد شد، خاطرنشان کرد: ما امروز با حجم زیادی از تقاضای ورود به بازار کار حتی نیروهای انباشت سال‌های گذشته را در ورود به این عرصه شاهد هستیم و تمام تلاش ما بر این است تا کار جدیدی ایجاد کرده و دغدغه خانواده‌ها و فرزندان آنها را به نوعی برطرف کنیم. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضرورت تجهیز درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان اردبیل را به تجهیزات تخصصی نظیر ام آر آی و سنگ شکن یادآور شد و گفت: ما ساخت درمانگاه در نمین، گرمی، ساخت بیمارستان در مشگین‌شهر و توسعه تخت‌های بیمارستانی کنونی در اردبیل و پارس‌آباد را هدفگذاری کردیم و از برنامه‌های توسعه‌ای در این حوزه حمایت می‌کنیم. 

ربیعی به شرایط خاص کشور در حوزه اقتصادی و ضرورت بکارگیری تدبیر مناسب و رفتارهای منطقی همراه با مسئولیت‌پذیری را یادآور شد و بیان کرد: ما در این شرایط باید در کنار پاسخگوئی به انتظارات مردم این انتظارات را نیز منطقی کنیم تا فرصت و زمینه اشتغال جوانان و تحول و تحرک اقتصادی در جامعه فراهم آید.
 
وی به سفر یک و نیم روزه خود به استان اردبیل و بازدید از شهرهای مختلف استان در قالب طرح‌های اشتغالزا، کلنگ‌زنی درمانگاه‌های تامین اجتماعی و بازدید از مراکز مهارت‌آموزی و فنی و حرفه‌ای را یادآور شد و تصریح کرد: آنچه که در این سفر برای ما خوشایند بود فضای همدلی و تعامل خوب بین استاندار، مدیران و نمایندگان استان بود که به معنای واقعی تلاش و جدیت‌شان بر این است تا موانع و مشکلات پیش‌روی مردم برطرف شده و رضایتمندی واقعی فراهم آید. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با قدردانی از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل برای طرح مسایل و مشکلات اهالی استان به ویژه در حوزه رفاهی و خدمات متنوع بهزیستی و نهادهای حمایتی، ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا در جمع‌بندی سفر به همه این مطالبات به حق مردم پاسخ داده و زمینه و بستر کار شایسته و تحول‌آفرین در این استان را فراهم کنیم.
 
در ادامه امام جمعه اردبیل گفت: تنها راه نجات ما در این تنگنای اقتصادی و هجمه استکبار جهانی حمایت از بخش خصوصی و استفاده از توان آنها در تقویت اقتصاد ملی است. 

ب، حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی  اظهار کرد: دستگاه‌های دولتی با اعتبار محدود و منابع کم مالی روبرو هستند و در چنین شرایطی که دشمن تاراج اقتصادی این کشور را مورد طمع خود قرار داده باید از بخش خصوصی بهترین بهره را بگیریم تا با جمع‌آوری پول‌های سرگردان مردم و هدایت آنها در مسیر سرمایه‌گذاری‌های واقعی و سودآور برای کشور یک صیانت اقتصادی و ضدتحریم به وجود آورند. 

وی خاطرنشان کرد: در شان استان اردبیل مجموعه‌های تامین اجتماعی به ویژه بیمارستان و درمانگاه و مراکز خدماتی توسعه و گسترش نیافته و ما در سفر اخیر رئیس سازمان تامین اجتماعی نیز مطالبات به حق مردم را اعلام کردیم ولی هنوز این مطالبات جامه عمل نپوشیده است. 

امام جمعه اردبیل ادامه داد: باید مجموعه های اقتصادی و سرمایه‌گذاری این وزارتخانه در حوزه اشتغال و رونق اقتصادی ورود پیدا کند تا مردم این استان نیز از برکات و ثمرات این سرمایه‌گذاری کلان بهره‌مند شوند.
 
عاملی از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران غیردولتی به عنوان طلایه‌داران ارتقای فرهنگی یاد کرد و گفت: نباید کار آنها را تنها یک کار مادی بدانیم بلکه آنها با دست زدن به امر سرمایه‌گذاری در حقیقت کار فرهنگی انجام داده و فضای کسب درآمد را برای جوان ایرانی در مسیر اعتلای عزت او فراهم می‌آورند که همه این اقدامات یک حرکت تربیتی و فرهنگی غنی است.
 
وی به گله‌مندی برخی از سرمایه‌گذاران در مسیر صدور مجوزها و تسهیل امر مالیاتی، بیمه‌ای و بانکی اشاره و تصریح کرد: انتظار می‌رود از محل اشتغال روستایی تسهیلات مناسب برای متقاضیان اشتغال و کارآفرینی در این مناطق در نظر گرفته شده تا با این اقدامات تشویقی زمینه ماندگاری آنها در مناطق محروم فراهم آید. 

امام جمعه اردبیل با قدردانی از سختکوشی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رسیدگی به محرومان، فقرا و رفع چهره فقر از جامعه افزود: باید چهره جمهوری اسلامی ایران را با رضایتمندی و افزایش رفاه و نشاط آنها به دنیا معرفی کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: