• سه شنبه ۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-197-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

با رویکرد رونق توریسم سلامت؛

تاسیسات گردشگری شهرستان مرزی بیله سوار تقویت می شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از انسجام تمامی امکانات جهت تقویت تاسیسات گردشگری شهرستان مرزی بیله سوار خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، نادر فلاحی در بازدید از پروژه های نیمه تمام گردشگری شهرستان بیله سوار تصریح کرد: بیله سوار دروازه ورود مسافران خارجی از شمال استان است.

وی افزود: با توجه به اینکه استفاده از خدمات درمانی از دلایل اصلی سفر مسافران خارجی به کشور است، در پایانه مرزی نماینده ای مستقر شده و نسبت به اطلاع رسانی توانمندی ها اقدام خواهد کرد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خواستار دعوت از دفاتر خدمات مسافرتی  کشور جمهوری آذربایجان شد و تاکید کرد: تمامی تاسیسات به منظور رونق گردشگری سلامت استان تقویت می شود.

فلاحی در بازدید از مدرسه تاریخی امام خمینی (ره) به همکاری با آموزش و پرورش جهت راه اندازی موزه در این مدرسه اشاره کرد.

وی همچنین به مشارکت اداره کل در احداث یادمان مزار شهدای سوم شهریور ادامه داد: تاکنون 40 میلیون تومان به این منظور اختصاص یافته و 80 میلیون تومان دیگر از محل اعتبارات سال جاری درخواست شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در پی دیدار با مجموعه دار اشیا تاریخی در بیله سوار ادامه داد: ایجاد موزه از اولویت های اداره کل است و از مجموعه داران جهت ایجاد موزه در شهرها حمایت می شود.

فلاحی همچنین از کمپ گردشگری، هتل سه ستاره و مهمان سرای ایران گردی و جهانگردی بازدید کرد و نسبت به پیگیری رفع مشکلات جهت تکمیل این واحدها قول مساعد داد.

وی همچنین با تاکید به قابلیت شهرستان در خصوص راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی افزود: در نظر داریم بعد از اختصاص زمین از سوی منابع طبیعی، آلاچیق عشایر دایر شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: